JĘZYK:
Polish Czech English German
 

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

 

Jedna z najsłynniejszych jaskiń w Polsce swoją nazwę wzięła od znalezionych w niej kości niedźwiedzia jaskiniowego. Została odkryta w 1966 roku, podczas prac wydobywczych w działającym w Kletnie kamieniołomie marmuru. Znalezisko spowodowało bezprecedensową w tamtych warunkach decyzję o zamknięciu kamieniołomu, co świadczy o skali odkrycia.

Jaskinia, otwarta dla turystów od 1983 roku, jest największą w Sudetach: znane jest blisko 5000 m korytarzy i komór na trzech poziomach. Niestety, nie wszystkie obszary są udostępnione do zwiedzania, jednak to, co możemy obejrzeć w zupełności wystarcza. Niezwykle bogata i barwna szata naciekowa sprawia, że Jaskinia Niedźwiedzia uznawana jest za najpiękniejszą w kraju.

Oferuje dwie trasy turystyczne. Standardowa trasa znajduje się na środkowym poziomie jaskini, gdzie można podziwiać formacje skalne i obserwować nietoperze. Od niedawna dostępna jest także trasa ekstremalna prowadząca przez wymagający dolny poziom. Można ją przejść jedynie pod opieką wykwalifikowanych przewodników-speleologów. Przed wyborem tej trasy należy zapoznać się z informacjami i zaleceniami zamieszczonymi na stronie internetowej jaskini.

Zobacz stronę Jaskini Niedźwiedziej

Newsletter

Już nie przegapisz żadnej informacji.
Bądź z nami na bieżąco - zapisz się do newslettera!

O nas

Czarna Góra

CZARNA GÓRA to jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce wyposażony jest w nowoczesne koleje linowe, profesjonalny system sztucznego naśnieżania.

Szybki kontakt

Czarna Góra S.A.
Sienna 11 57-550 Stronie Śląskie
NIP: PL 881-10-03-048 REGON: 890348343

INFOLINIA tel. (074) 884 34 01

Ośrodek narciarski
tel./fax (074) 884 34 06
e-mail: biuro@czarnagora.pl

 

Rezerwacja apartamentów
tel. (074) 884 34 00
e-mail: rezerwacja@czarnagora.pl

Dział Marketingu i Sprzedaży kontakt: marketing@czarnagora.pl