Znajdź nas na:
switcher
Odwiedź nasz sklep

Bony turystyczne – na czym to polega?

 
 
Czy przyjmujemy bony?

Oczywiście. Nasze obiekty (tj. Aparthotel Czarna Góra, Aparthotel Czarna Perła i Karczma Czarna Góra) od dnia 01.08.2020 honorują Polski Bon Turystyczny. Na bieżąco będziemy aktualizować informacje na tej podstronie.

 
Kiedy zostaną wprowadzone bony?

W dniu 1 sierpnia Polski Bon Turystyczny został wprowadzony w życie i może zostać użyty w rozliczeniu w naszych obiektach.

 
Jaka jest wartość bonu i termin ważności?

Bon w wysokości 500 zł będzie przysługiwać na każde dziecko. W przypadku dziecka niepełnosprawnego osoba uprawniona otrzyma dodatkowy bon również w wysokości 500 zł, czyli otrzyma bony o łącznej wartości 1000 zł. Bon jest wolny od podatku i nie wlicza się go do wysokości dochodu. Bon wygaśnie 31 marca 2022 r.

 
Czy bonem można płacić kilka razy?

Tak, za pomocą bonu będzie można dokonywać płatności wielokrotnie, aż do wyczerpania kwoty bonu. Dla przykładu – w przypadku jednego bonu o wartości 500 zł – jeżeli zapłacimy za usługę 200 zł, to nadal możemy wydać 300 zł na pozostałe usługi.

 
Czy będzie możliwość dokonania płatności za pomocą bonu, gdy kwota noclegu będzie przewyższać wartość bonu?

Płatność za pomocą bonu będzie możliwa również w przypadku, w którym wartość usługi hotelarskiej lub imprezy turystycznej będzie przekraczać wartość bonu. W takiej sytuacji płatność pozostałej część wynagrodzenia powinna nastąpić gotówką, przelewem itp.

 
W jaki sposób uzyskać bon?

Nie trzeba składać dodatkowych wniosków o przyznanie bonu. Trzeba go będzie jedynie aktywować. Bon będzie generowany w systemie teleinformatycznym prowadzonym przez ZUS. W celu aktywacji bonu konieczne będzie zalogowanie się przez osobę uprawnioną w systemie PUE ZUS i potwierdzenie poprawności danych albo dokonanie aktualizacji danych dotyczących adresu poczty elektronicznej i numer telefonu.

 
 

Informacje sporządzone na podstawie oficjalnej strony Polskiej Organizacji Turystycznej oraz strony Bonturystyczny.polska.travel (w dniu 01.08.2020)
 

Więcej TUTAJ →

 

Dodano dnia: 17.07.2020