Język:
Znajdź nas na:
switcher

O nas

Czarna Góra Resort to całoroczny ośrodek górski położony w malowniczym masywie Śnieżnika, zaledwie 120 kilometrów od Wrocławia. Miejsce zachęca do wypoczynku i aktywności przez 365 dni w roku doskonałą infrastrukturą sportową i hotelową oraz zapierającymi dech w piersiach widokami. To miejsce z górą możliwości! Idealny plan wypoczynkowy znajdą tu dla siebie wszyscy: rodziny z dziećmi, grupy zorganizowane, paczki przyjaciół czy seniorzy. Ci lubiący rekreację jak i ci bardzo aktywni, amatorzy i profesjonaliści.W zimie Czarna Góra Resort przyciąga narciarzy i snowboardzistów z całej Polski 20-stoma trasami o różnym poziomie trudności. Łagodnie nachylone stoki to idealne miejsce dla początkujących, zaś czerwone i czarne szlaki  zostały zaprojektowane z myślą o tych najbardziej doświadczonych. Warto wspomnieć, że ratrakowane dwa razy dziennie trasy narciarskie posiadają homologacje FIS i są wyposażone w nowoczesny system naśnieżania, a dzięki własnemu oświetleniu umożliwiają nocne jazdy. Za transport na stoku odpowiada sześć wyciągów, trzy koleje linowe oraz cztery taśmy. Wśród nich na wyróżnienie zasługuje sześcioosobowa, nowoczesna Luxtorpeda, która dociera na szczyt Czarnej Góry (1150 m n.p.m.) w 3 minuty. To także doskonały środek transportu poza sezonem zimowym.

Gdy stopnieją śniegi Czarna Góra Resort staje się prawdziwym rajem dla pasjonatów trekkingu, wycieczek górskich i jazdy rowerowej. Dzięki prężnemu rozwojowi do użytku oddanych jest wiele dróg downhillowych, singletracków, tras Family Freeride, a tego lata otwarty zostanie także Bike Park. Różnorodność szlaków rowerowych pozawala na długie i krótkie wycieczki po łatwych, średniozaawansowanych i profesjonalnych trasach rowerowych. Wyprawę urozmaica przejazd Luxtorpedą, która dzięki specjalnie zamontowanym hakom daje możliwość wwiezienia roweru na górę. Na miejscu dostępna jest także wypożyczalnia rowerów. Można również skorzystać z nauki jazdy z instruktorem.
Zaplanuj swoją przygodę w Czarna Góra Resort
O noclegach

Warto także wspomnieć o malowniczo położonych hotelach i restauracjach w resorcie Czarna Góra. Po pełnym atrakcji dniu można wypocząć w jednym z pięciu obiektów, z czego każdy z nich ma swój wyjątkowy charakter:

Apartamenty Czarna Góra to jedno- lub dwupokojowe apartamenty o wysokim standardzie. Luksusowy Aparthotel Czarna Góra zachwyci wszystkich pokojami z balkonami wychodzącymi na piękne, górskie widoki. Położony na zboczu Aparthotel Czarna Perła to nowoczesny i designerski obiekt, który – tak jak i klimatyczna Villa Czarna Góra – leży w bliskim sąsiedztwie Luxtorpedy. Kameralnie odpoczniecie w Hotelu Morawa, z którego jest blisko zarówno na szlaki turystyczne, jak i nad Zalew w Starej Morawie.

W sumie Czarna Góra Resort oferuje 1700 miejsc noclegowych w nowoczesnych apartamentach z łazienką, baseny, saunaria, strefy spa & wellness oraz ekskluzywne Spa z Natury. Dla przybywających z daleka przygotowano aż 1400 utwardzonych, przez cały rok bezpłatnych miejsc parkingowych. 

 

Atrakcje

Jedną z największych atrakcji na Czarnej Górze jest najdłuższy w Polsce, dwuosobowy Alpine Coaster Czarna Żmija, czyli 33 wagoniki mknące 950-metrowym torem z prędkością do 40 km/h. Dobrej zabawy dostarcza także miejscowy, nowo otwarty Park Linowy, w którym znajduje się m.in. 22-metrowy Most Tybetański, najdłuższa w kraju osiatkowana trasa dla dzieci czy 180-metrowa tyrolka. Szereg atrakcji oferuje Zalew w Starej Morawie – to jeden z najwyżej położonych zbiorników kąpielowych. Na miejscu dostępne są strzeżone kąpieliska, wynajem kajaków lub rowerów wodnych, szeroka plaża z parasolami oraz boisko do siatkówki i koszykówki.

Okolica Czarnej Góry Resort również kusi bogatą ofertą atrakcji – wśród nich znajdziecie jaskinie, kopalnie, zabytki, muzea czy spacer w chmurach. Wszystkie obiekty znajdują się w bliskim sąsiedztwie, co pozwala na organizację od kilkugodzinnych do jednodniowych wycieczek.Restauracje + SPA

Na terenie Czarna Góra Resort znajduje się pięć rekomendowanych restauracji – każda w nieco innym klimacie i ze zróżnicowanym menu. Regionalna Karczma Czarna Góra szczyci się lokalnymi potrawami, zaś Rukola posiada Certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie BezglutenowejRestauracja La Sienna zaprasza na pizzę z pieca i pyszne makarony, natomiast na wykwintne dania warto wpaść do Restauracji Panorama, która serwuje polskie dania w wyszukanej, nowoczesnej odsłonie.