Język:
Znajdź nas na:
switcher

Nad wodą

Góry czy woda? Już nie musisz wybierać!

 Górski Zalew w Starej Morawie

Zalew w Starej Morawie to jeden z najwyżej położonych górskich zbiorników. Daje możliwość korzystania z wodnych atrakcji w fantastycznej scenerii otaczających go gór.

Przyjechałeś z dziećmi – ucieszy Cię kąpielisko ze zjeżdżalnią i piaszczystą plażą. Trenujesz do triathlonu – skorzystaj z części po drugiej stronie molo. A może wolisz pływać na kajaku lub rowerze wodnym? Wystarczy udać się na przystań, żeby móc cieszyć się wodą po swojemu.

Zalew to nie tylko zbiornik o wielkości 5.5ha, ale też otaczające go tereny z piaszczystą plażą, placem zabaw ze ścianką wspinaczkową, stołem do tenisa stołowego, miejscami do gry w szachy czy boiskami do siatkówki i koszykówki oraz piękne molo z wieżą widokową. Z Czarnej Góry prowadzi tu jedna z rowerowych tras singletrack, można więc połączyć plażowanie z górską aktywnością.

Baseny zewnętrzne i atrakcje wodne Czarna Góra Resort

Baseny

Baseny zewnętrzne to doskonały pomysł na ochłodę i zabawę w upalne dni. Przy Czarnej Perle oraz obok Karczmy Czarna Góra zlokalizowane są wodne atrakcje. Na dzieci czekają specjalnie przygotowane plaże, z basenem i mnóstwem zabawek. Rodzice mogą odpocząć na leżakach – opalając się lub korzystając z cienia rzucanego przez rozłożyste parasole i skorzystać z oferty restauracji, przy których umiejscowione są wodne atrakcje.

Ofertę wodnych atrakcji świetnie uzupełniają baseny kryte, których wielką zaletą jest fakt, że są całoroczne i niezależne od aury na zewnątrz. Latem otwierają się na zewnętrzne tarasy, co daje możliwość korzystania jednocześnie z atrakcji w środku i cudownej natury. Basen to też skuteczny sposób na poranne rozruszanie ciała i alternatywa dla tradycyjnej gimnastyki. Odwiedź jedną ze stref SPA & Wellness w Czarna Góra Resort i zobacz, jak cudowny może być urlop.


Spływ górską rzeką

Spragnieni adrenaliny i Ci, którzy lubią być w ciągłym ruchu, chętnie wybiorą się na spływ kajakowy lub pontonowy. Najciekawszym w okolicy miejscem na rafting jest Przełom Bardzki. Przystań Wodna Bardo, położona nad samym brzegiem Nysy Kłodzkiej, oferuje możliwość zasmakowania w raftingu w wersji nie tylko dla zaawansowanych, ale po prostu dla każdego, kto chciałby spróbować takiej atrakcji.

Przed Wami spływ pośród kolorowych łąk, gęstych lasów i wysokich skał. Oprócz zachwycających widoków, można również podziwiać a przy odrobinie szczęścia sfotografować żyjące tu ptaki i dzikie zwierzęta: czaple, perkozy, sarny czy dziki. To z pewnością jedna z największych atrakcji turystycznych okolicy Czarnej Góry.

Rafting - spływ górską rzeką - Czarna Góra Resort