Język:
Znajdź nas na:
switcher

Na rowerze

Niezależnie od tego na jakim rowerze jeździsz, ile masz lat czy jak bardzo ambitnych wyzwań poszukujesz, Czarna Góra to niewątpliwie miejsce dla Ciebie. Na rowerze możesz tu zwiedzać okolicę albo pokonywać nowe sportowe wyzwania. Możesz przyjechać ze swoim sprzętem albo wypożyczyć coś na miejscu. Góral, szosa, downhill czy elektryk – to zależy tylko od Ciebie.

Bike Park Czarna Góra to miejsce idealne dla każdego rowerzysty, zarówno profesjonalisty jak i amatora! Znajduje się w nim aż 19 tras o różnym poziomie zaawansowania oraz Kids i Skills Arena.

Na terenie ośrodka znajdziesz wszystko, co potrzeba do rozpoczęcia kolarskiej przygody- sklep rowerowy, wypożyczalnię rowerów oraz instruktorów kolarstwa, a to wszystko prowadzone przez profesjonalną ekipę ABC- Arek Bike Center.

Poniżej przegląd najważniejszych informacji, propozycje ciekawych tras i informacje o ważnych rowerowych wydarzeniach, których przeoczyć nie wypada.

 

Bike Park
Kids i Skills Arena
Rower górski MTB
Singletrack
Szosa
Nowy Bike Park Czarna Góra to aż 19 tras o różnym poziomie zaawansowania plus Kids i Skills Arena.  WYCIĄG EFKA - sprawdźcie trasy, na które wjedziecie tym wyciągiem:
 • Dual Slalom - tor do jazdy równoległej, składający się z band, muld, otwartych zakrętów oraz sekcji z płaskimi kamieniami. Może ścigać się na nim dwóch rowerzystów - kto pierwszy na dole, ten lepszy! Tory mogą być również użytkowane niezależnie od siebie. Długość: 450 m. Różnica wzniesień: 60 m. Trasa łatwa
 • Dirt - trasa urozmaicona dużymi skoczniami i stolikami, z których każda posiada objazd. Trasa przeznaczona dla średniozaawansowanych riderów, dla których loty na rowerze nie są pierwszyzna. Długość: 460 m. Różnica wzniesień: 60 m. Trasa łatwa
 • Top Gun -  trasa łatwa, lecz nawet zaawansowany kolarz będzie mógł się na niej dobrze bawić, ze względu na profesjonalnie wyprofilowane muldy i stoliki, umożliwiające wysokie loty (przy większej prędkości jazdy). Bandy i zakręty tej trasy przejezdne są także dla początkujących. Długość: 610 m. Różnica wzniesień: 60 m. Trasa łatwa. 
 • Muflon -  urozmaicona trasa typu singletrack, posiada bandy, stoliki, drewniane i kamienne mostki. Nawierzchnia naturalna przeplata się z kamienną. Górna część trasy to łatwa sekcja typu flow, natomiast dół zawiera kilka trudniejszych elementów dla średnio zaawansowanych kolarzy. Dolna część trasy przebiega przez mokradła, które nadają jej bajkowego charakteru. Długość: 720 m. Różnica wzniesień: 60m. Trasa trudna.
 • Whipe Line - linia złożona z różnorodnych skoczni z pionowymi wybiciami. Przeznaczona dla kolarzy lubiących wysokie loty. Długość: 300 m. Różnica wzniesień: 60 m. Bardzo trudna.
 • Family - najłatwiejsza trasa całego Bike Parku. Ścieżka o niewielkim nachyleniu, odpowiednio wyprofilowana. Wyposażona w bandy i muldy. Długość: 1 260 m. Różnica wzniesień: 60 m. Trasa łatwa.
 

 

SUPERSZYBKA KOLEJ LUXTORPEDA - sprawdźcie trasy, na które wjedziecie tym wyciągiem:
 • Milky Way - trasa łatwa, najdłuższa w całym Bike Parku. Jej górna część położona jest wśród pięknego krajobrazu, nawierzchnia tej części jest we fragmentach wysypana drobnym kamieniem, w pozostałych - naturalna. Przebiega przez wielkie płyty skalne budujące górę. Niższa cześć trasy to istny rollercoaster! Mniej zaawansowany rowerzysta może tu cieszyć się bezpieczną jazdą po trasie o łagodnym nachyleniu. Bardziej zaawansowani będą czerpać przyjemność z możliwości przeskakiwania muld. Na trasie znajdują się także stoliki i wyprofilowane bandy. Długość: 6 050 m. Różnica wzniesień: 380 m. Trasa łatwa
Poniżej naturalne trasy typu downhill, o różnym poziomie trudności (raczej zaawansowane). Podłoże tras jest ziemne, ze sporą ilością korzeni, kamieni, uskoków i innych naturalnych przeszkód:
 • Freeride - Długość: 1 650 m. Różnica wzniesień: 380 m. Trasa trudna
 • DH Lux -  Długość: 2 150 m. Różnica wzniesień: 380 m. Trasa trudna
 • DH Torpeda -  Długość: 2 100 m. Różnica wzniesień: 380 m. Trasa bardzo trudna. 
 • Kambodża -   Długość: 2 140 m. Różnica wzniesień: 380m. Trasa bardzo trudna.
 • E-ride -  Długość: 2500 m. Różnica wzniesień: 380 m. Wjazd/zjazd elektrykiem.
 • Klakier -  Długość: 2200 m. Różnica wzniesień: 380 m. Trasa trudna.
 • Sowa -  Długość: 800 m. Różnica wzniesień: 180 m. Trasa łatwa.
 • Wtyczka -  Długość: 350 m. Różnica wzniesień: 35 m. Trasa średnio trudna.
 • DH Cup -  Długość: 550 m. Różnica wzniesień: 100 m. Trasa bardzo trudna.
 • Kalifornia -  Długość: 1200 m. Różnica wzniesień: 325 m. Trasa trudna.
 • Dzik -  Długość: 1300 m. Różnica wzniesień: 320 m. Trasa bardzo trudna.
 • Żmija -  Długość: 700 m. Różnica wzniesień: 100 m. Trasa trudna.
 

Kids Arena to rowerowy plac zabaw, idealny dla początkujących. Tutaj wiek nie gra roli - świetnie będą się tutaj bawić zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli! Dodatkowo przygotowaliśmy Skills Arenę dla średnio-zaawansowanych i zaawansowanych rowerzystów. Składa się ona z 6 tras:

 • Snake - trasa łatwa z gładka nawierzchnia, złożona z wielu zakrętów z bandami.
 • Rambo - łatwa trasa o charakterze toru przeszkód, bardzo urozmaicona. Są tu przeszkody drewniane, kamienne, ziemne, a na końcu stylowy stolik.
 • North Shore - trasa składająca się z różnej szerokości drewnianych kładek i kamiennych ścieżek - aby je pokonać trzeba równowagi! Dzieli się na ścieżkę łatwą i trudną. 
 • Wielbłąd -  trasa łatwa, wyposażona w liczne muldy, które kształtem przypominają grzbiet wielbłąda. 
 • Skocznia Małysza -  dwie bezpieczne skocznie (przypominające te narciarskie), z pomiarem długości skoku na lądowaniu.
 • Pump track - łatwy tor służący do jazdy bez pedałowania. Rower napędzany jest dzięki odpowiedniemu "pompowaniu". 
 

Okolice Czarnej Góry poprzecinane są szlakami rowerowymi. Licząc tylko te oficjalne i oznakowane, można mówić o setkach kilometrów tras, a jeżeli doliczymy do tego górskie drogi, leśne dukty i inne polne drogi, to wychodzi z tego rowerowy raj!

Wśród tych oznakowanych wyliczyć należy:

 • oznaczone cyframi 1-9 rowerowe szlaki gminne
 • oznaczone kolorami szlaki krajowe oraz fragment międzynarodowego szlaku ER2
 • singletracki – ale o nich mowa w odrębnej zakładce.

Mapki ze wszystkimi trasami, QR kodami ze śladami GPS i opisami najciekawszych atrakcji, jakie czekają Was po drodze, dostaniecie w recepcjach naszych hoteli i w kasach Ośrodka.

Luxtorpeda - z rowerem na kolej

Dla wszystkich tych, którzy chcieliby rozpocząć wycieczkę ze szczytu i jednocześnie zaoszczędzić siły dzięki pominięciu pierwszego podjazdu, mamy super wiadomość – Luxtorpeda zawiezie Was razem z rowerami.

PRZYKŁADOWE TRASY

Zielony szlak MTB Czarna Góra DŁUGOŚĆ: 6.93 km | RÓŻNICA WYSOKOŚCI: 409 m

Rowerem na Śnieżnik DŁUGOŚĆ: 19.5 km | RÓŻNICA WYSOKOŚCI: 519 m

Wraz z oddaniem kolejnych odcinków Singletrack Glacensis, Czarna Góra Resort została włączona w największą sieć singli w Europie. Łącznie w ramach projektu wykonano ponad 260 km tras umożliwiających przejechanie całej Ziemi Kłodzkiej.

Singletracki składają się z 23 pętli i jednego odcinka dwukierunkowego. Niezależnie od tego gdzie zaczniesz swoją przygodę zawsze wrócisz w to samo miejsce. Trasy oznaczone są kolorem czerwonym i niebieskim, jadąc do przodu jedziesz tym samym kolorem, gdy zmienisz kolor zawracasz. Jedynie w Brzozowiu k/Kudowy Zdroju singletracki są inaczej oznakowane. Brzozowie nie jest bezpośrednio połączone z całym systemem Singletrack Glacensis jest to jednak miejscówka warta odwiedzenia. Możesz więc wybrać się do nas na jeden dzień i przejechać jedną lub kilka pętli, ale Singletrack Glacensis to również, albo i przede wszystkim, jedyny w swoim rodzaju górski szlak rowerowy.

Trasy są świetnie oznaczone i „wyposażone” w punkty postojowe oraz punkty warsztatowe, gdzie możesz dokonać najprostszych napraw lub doładować rower elektryczny. Mapki ze wszystkimi trasami, QR kodami ze śladami GPS i opisami najciekawszych atrakcji, jakie czekają Was po drodze, dostaniecie w recepcjach naszych hoteli i w kasach Ośrodka.

NAJBLIŻSZE SINGLETRACKI

Pętla Rudka - z Czarnej nad Zalew DŁUGOŚĆ: 7.37 km | RÓŻNICA WYSOKOŚCI: 234 m

 
  Pętla Stronie - sprawdź, co słychać na stokach latem DŁUGOŚĆ: 17.2 km | RÓŻNICA WYSOKOŚCI: 457 m

   

Żeby zachwycić się dziką przyrodą Masywu Śnieżnika wcale nie trzeba uciekać z dala od szosy. To świetna wiadomość dla kolarzy szosowych, w szczególności tych, których najmocniej ciągnie w kierunku koszulki w czerwone grochy. Wymagające podjazdy, ekscytujące zjazdy, świetnie wyprofilowane trasy na interwały i niezapomniane widoki - to kolarska charakterystyka okolicy.

Zeszłoroczne remonty nawierzchni zakończyły się jesienią i teraz z każdej strony na Czarną prowadzi asfalt – marzenie kolarza. A kiedy już zmierzycie się z tymi najbliższymi odcinkami, to zachęcamy Was na kolarską wycieczkę na widoczny ze szczytu Czarnej Góry czeski Pradziad, nie bez przyczyny nazywany lokalnym Mont Ventoux.

Tym, którzy liczą na poprawę formy kolarskiej, przypominamy, że Czarna Góra Resort leży w Strefie Czystego Powietrza. Pozbawione zanieczyszczeń powietrze nie tylko przyspiesza prawidłową regenerację, ale też sprawia, że szybciej zaobserwujesz pozytywne skutki treningu. Jeżeli więc planujesz udział w  zawodach lub po prostu trenujesz dla przyjemności, warto sprawić sobie naturalny i całkowicie legalny doping w postaci krystalicznie czystego powietrza.

GDZIE NA SZOSĘ

  Z Wrocławia na szosie DŁUGOŚĆ: 114.95 km | RÓŻNICA WYSOKOŚCI: 607 m
  Pętla dookoła Masywu DŁUGOŚĆ: 95.27 km | RÓŻNICA WYSOKOŚCI: 544 m
Etap górski: Stronie Śl. - Pradziad DŁUGOŚĆ: 123.74 km | RÓŻNICA WYSOKOŚCI: 1137 m
Bike Park
Kids i Skills Arena
Nowy Bike Park Czarna Góra to aż 19 tras o różnym poziomie zaawansowania plus Kids i Skills Arena.  WYCIĄG EFKA - sprawdźcie trasy, na które wjedziecie tym wyciągiem:
 • Dual Slalom - tor do jazdy równoległej, składający się z band, muld, otwartych zakrętów oraz sekcji z płaskimi kamieniami. Może ścigać się na nim dwóch rowerzystów - kto pierwszy na dole, ten lepszy! Tory mogą być również użytkowane niezależnie od siebie. Długość: 450 m. Różnica wzniesień: 60 m. Trasa łatwa
 • Dirt - trasa urozmaicona dużymi skoczniami i stolikami, z których każda posiada objazd. Trasa przeznaczona dla średniozaawansowanych riderów, dla których loty na rowerze nie są pierwszyzna. Długość: 460 m. Różnica wzniesień: 60 m. Trasa łatwa
 • Top Gun -  trasa łatwa, lecz nawet zaawansowany kolarz będzie mógł się na niej dobrze bawić, ze względu na profesjonalnie wyprofilowane muldy i stoliki, umożliwiające wysokie loty (przy większej prędkości jazdy). Bandy i zakręty tej trasy przejezdne są także dla początkujących. Długość: 610 m. Różnica wzniesień: 60 m. Trasa łatwa. 
 • Muflon -  urozmaicona trasa typu singletrack, posiada bandy, stoliki, drewniane i kamienne mostki. Nawierzchnia naturalna przeplata się z kamienną. Górna część trasy to łatwa sekcja typu flow, natomiast dół zawiera kilka trudniejszych elementów dla średnio zaawansowanych kolarzy. Dolna część trasy przebiega przez mokradła, które nadają jej bajkowego charakteru. Długość: 720 m. Różnica wzniesień: 60m. Trasa trudna.
 • Whipe Line - linia złożona z różnorodnych skoczni z pionowymi wybiciami. Przeznaczona dla kolarzy lubiących wysokie loty. Długość: 300 m. Różnica wzniesień: 60 m. Bardzo trudna.
 • Family - najłatwiejsza trasa całego Bike Parku. Ścieżka o niewielkim nachyleniu, odpowiednio wyprofilowana. Wyposażona w bandy i muldy. Długość: 1 260 m. Różnica wzniesień: 60 m. Trasa łatwa.
 

 

SUPERSZYBKA KOLEJ LUXTORPEDA - sprawdźcie trasy, na które wjedziecie tym wyciągiem:
 • Milky Way - trasa łatwa, najdłuższa w całym Bike Parku. Jej górna część położona jest wśród pięknego krajobrazu, nawierzchnia tej części jest we fragmentach wysypana drobnym kamieniem, w pozostałych - naturalna. Przebiega przez wielkie płyty skalne budujące górę. Niższa cześć trasy to istny rollercoaster! Mniej zaawansowany rowerzysta może tu cieszyć się bezpieczną jazdą po trasie o łagodnym nachyleniu. Bardziej zaawansowani będą czerpać przyjemność z możliwości przeskakiwania muld. Na trasie znajdują się także stoliki i wyprofilowane bandy. Długość: 6 050 m. Różnica wzniesień: 380 m. Trasa łatwa
Poniżej naturalne trasy typu downhill, o różnym poziomie trudności (raczej zaawansowane). Podłoże tras jest ziemne, ze sporą ilością korzeni, kamieni, uskoków i innych naturalnych przeszkód:
 • Freeride - Długość: 1 650 m. Różnica wzniesień: 380 m. Trasa trudna
 • DH Lux -  Długość: 2 150 m. Różnica wzniesień: 380 m. Trasa trudna
 • DH Torpeda -  Długość: 2 100 m. Różnica wzniesień: 380 m. Trasa bardzo trudna. 
 • Kambodża -   Długość: 2 140 m. Różnica wzniesień: 380m. Trasa bardzo trudna.
 • E-ride -  Długość: 2500 m. Różnica wzniesień: 380 m. Wjazd/zjazd elektrykiem.
 • Klakier -  Długość: 2200 m. Różnica wzniesień: 380 m. Trasa trudna.
 • Sowa -  Długość: 800 m. Różnica wzniesień: 180 m. Trasa łatwa.
 • Wtyczka -  Długość: 350 m. Różnica wzniesień: 35 m. Trasa średnio trudna.
 • DH Cup -  Długość: 550 m. Różnica wzniesień: 100 m. Trasa bardzo trudna.
 • Kalifornia -  Długość: 1200 m. Różnica wzniesień: 325 m. Trasa trudna.
 • Dzik -  Długość: 1300 m. Różnica wzniesień: 320 m. Trasa bardzo trudna.
 • Żmija -  Długość: 700 m. Różnica wzniesień: 100 m. Trasa trudna.
 

Kids Arena to rowerowy plac zabaw, idealny dla początkujących. Tutaj wiek nie gra roli - świetnie będą się tutaj bawić zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli! Dodatkowo przygotowaliśmy Skills Arenę dla średnio-zaawansowanych i zaawansowanych rowerzystów. Składa się ona z 6 tras:

 • Snake - trasa łatwa z gładka nawierzchnia, złożona z wielu zakrętów z bandami.
 • Rambo - łatwa trasa o charakterze toru przeszkód, bardzo urozmaicona. Są tu przeszkody drewniane, kamienne, ziemne, a na końcu stylowy stolik.
 • North Shore - trasa składająca się z różnej szerokości drewnianych kładek i kamiennych ścieżek - aby je pokonać trzeba równowagi! Dzieli się na ścieżkę łatwą i trudną. 
 • Wielbłąd -  trasa łatwa, wyposażona w liczne muldy, które kształtem przypominają grzbiet wielbłąda. 
 • Skocznia Małysza -  dwie bezpieczne skocznie (przypominające te narciarskie), z pomiarem długości skoku na lądowaniu.
 • Pump track - łatwy tor służący do jazdy bez pedałowania. Rower napędzany jest dzięki odpowiedniemu "pompowaniu". 
 

Rower górski MTB
Singletrack

Okolice Czarnej Góry poprzecinane są szlakami rowerowymi. Licząc tylko te oficjalne i oznakowane, można mówić o setkach kilometrów tras, a jeżeli doliczymy do tego górskie drogi, leśne dukty i inne polne drogi, to wychodzi z tego rowerowy raj!

Wśród tych oznakowanych wyliczyć należy:

 • oznaczone cyframi 1-9 rowerowe szlaki gminne
 • oznaczone kolorami szlaki krajowe oraz fragment międzynarodowego szlaku ER2
 • singletracki – ale o nich mowa w odrębnej zakładce.

Mapki ze wszystkimi trasami, QR kodami ze śladami GPS i opisami najciekawszych atrakcji, jakie czekają Was po drodze, dostaniecie w recepcjach naszych hoteli i w kasach Ośrodka.

Luxtorpeda - z rowerem na kolej

Dla wszystkich tych, którzy chcieliby rozpocząć wycieczkę ze szczytu i jednocześnie zaoszczędzić siły dzięki pominięciu pierwszego podjazdu, mamy super wiadomość – Luxtorpeda zawiezie Was razem z rowerami.

PRZYKŁADOWE TRASY

Zielony szlak MTB Czarna Góra DŁUGOŚĆ: 6.93 km | RÓŻNICA WYSOKOŚCI: 409 m

Rowerem na Śnieżnik DŁUGOŚĆ: 19.5 km | RÓŻNICA WYSOKOŚCI: 519 m

Wraz z oddaniem kolejnych odcinków Singletrack Glacensis, Czarna Góra Resort została włączona w największą sieć singli w Europie. Łącznie w ramach projektu wykonano ponad 260 km tras umożliwiających przejechanie całej Ziemi Kłodzkiej.

Singletracki składają się z 23 pętli i jednego odcinka dwukierunkowego. Niezależnie od tego gdzie zaczniesz swoją przygodę zawsze wrócisz w to samo miejsce. Trasy oznaczone są kolorem czerwonym i niebieskim, jadąc do przodu jedziesz tym samym kolorem, gdy zmienisz kolor zawracasz. Jedynie w Brzozowiu k/Kudowy Zdroju singletracki są inaczej oznakowane. Brzozowie nie jest bezpośrednio połączone z całym systemem Singletrack Glacensis jest to jednak miejscówka warta odwiedzenia. Możesz więc wybrać się do nas na jeden dzień i przejechać jedną lub kilka pętli, ale Singletrack Glacensis to również, albo i przede wszystkim, jedyny w swoim rodzaju górski szlak rowerowy.

Trasy są świetnie oznaczone i „wyposażone” w punkty postojowe oraz punkty warsztatowe, gdzie możesz dokonać najprostszych napraw lub doładować rower elektryczny. Mapki ze wszystkimi trasami, QR kodami ze śladami GPS i opisami najciekawszych atrakcji, jakie czekają Was po drodze, dostaniecie w recepcjach naszych hoteli i w kasach Ośrodka.

NAJBLIŻSZE SINGLETRACKI

Pętla Rudka - z Czarnej nad Zalew DŁUGOŚĆ: 7.37 km | RÓŻNICA WYSOKOŚCI: 234 m

 
  Pętla Stronie - sprawdź, co słychać na stokach latem DŁUGOŚĆ: 17.2 km | RÓŻNICA WYSOKOŚCI: 457 m

   
Szosa

Żeby zachwycić się dziką przyrodą Masywu Śnieżnika wcale nie trzeba uciekać z dala od szosy. To świetna wiadomość dla kolarzy szosowych, w szczególności tych, których najmocniej ciągnie w kierunku koszulki w czerwone grochy. Wymagające podjazdy, ekscytujące zjazdy, świetnie wyprofilowane trasy na interwały i niezapomniane widoki - to kolarska charakterystyka okolicy.

Zeszłoroczne remonty nawierzchni zakończyły się jesienią i teraz z każdej strony na Czarną prowadzi asfalt – marzenie kolarza. A kiedy już zmierzycie się z tymi najbliższymi odcinkami, to zachęcamy Was na kolarską wycieczkę na widoczny ze szczytu Czarnej Góry czeski Pradziad, nie bez przyczyny nazywany lokalnym Mont Ventoux.

Tym, którzy liczą na poprawę formy kolarskiej, przypominamy, że Czarna Góra Resort leży w Strefie Czystego Powietrza. Pozbawione zanieczyszczeń powietrze nie tylko przyspiesza prawidłową regenerację, ale też sprawia, że szybciej zaobserwujesz pozytywne skutki treningu. Jeżeli więc planujesz udział w  zawodach lub po prostu trenujesz dla przyjemności, warto sprawić sobie naturalny i całkowicie legalny doping w postaci krystalicznie czystego powietrza.

GDZIE NA SZOSĘ

  Z Wrocławia na szosie DŁUGOŚĆ: 114.95 km | RÓŻNICA WYSOKOŚCI: 607 m
  Pętla dookoła Masywu DŁUGOŚĆ: 95.27 km | RÓŻNICA WYSOKOŚCI: 544 m
Etap górski: Stronie Śl. - Pradziad DŁUGOŚĆ: 123.74 km | RÓŻNICA WYSOKOŚCI: 1137 m