Znajdź nas na:
switcher
Odwiedź nasz sklep

Nie daj się koronawirusowi

 

Jak dbamy o bezpieczeństwo
w Czarna Góra Resort

 

Czarna Góra Resort znajduje się w Strefie Czystego Powietrza, która – dzięki położeniu w paśmie górskim i powyżej punktu inwersji, z daleka od wielkich metropolii i skupisk ludzkich – sprzyja utrzymaniu zdrowia i witalności.

Takie położenie zobowiązuje. Szczególna troska o środowisko naturalne, zdrowie naszych gości i naszego zespołu są naszym priorytetem na co dzień. Jednak, w obliczu ogłoszonej przez WHO pandemii koronawirusa, postanowiliśmy wprowadzić dodatkowe praktyki, które pomogą w utrzymaniu sterylności i bezpieczeństwa naszych obiektów. 

 

 

Poniżej lista naszych bezpiecznych praktyk:

 

 

1. Wśród naszych pracowników wdrożone zostały odpowiednie procedury. Każdy z nich został przeszkolony w zakresie bezpieczeństwa i zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Nasz personel został dodatkowo wyposażony we wszystkie środki, które są niezbędne do czynnej dezynfekcji i utrzymania czystości.

 

2. Prowadzimy wzmożone działania w zakresie dezynfekcji pomieszczeń i części wspólnych.

 

3. Do dyspozycji gości udostępniliśmy dodatkowe punkt dezynfekcji, które znajdują się w częściach wspólnych naszych obiektów.

 

4. Przez wszystkich pracowników mających kontakt z żywnością niezmiennie przestrzegane są przepisy BHP, HACCP, Dobre Praktyki Higieniczne i Produkcyjne, każdy z nich korzysta z odzieży ochronnej. Zaplecza gastronomiczne zostały wyposażone w dodatkowe środki dezynfekujące.

 

5. Do dezynfekcji miejsc pracy regularnie używane są preparaty biobójcze – Czarna Góra Resort jest obsługiwany w tym zakresie przez profesjonalną firmę Ecolab, producenta środków wykorzystywanych m.in w placówkach medycznych.

 

6. Przed rozpoczęciem pracy każdy z pracowników poddawany jest mierzeniu temperatury.

 

7. Resort Czarna Góra znajduje się w naturalnie odseparowanej pasmem górskim lokalizacji, co znacząco wpływa na zminimalizowanie ryzyka. Niezmiennie, każdy z naszych pracowników oraz kontrahentów zewnętrznych (m.in dostawców) przestrzega wszystkich niezbędnych instrukcji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia. Zaufanie i długoletnia współpraca pozwala nam dopilnować, aby wszystkie kontakty z podmiotami zewnętrznymi przebiegały w sposób zgodny z ww. zaleceniami.

 

8. Pracownicy powyżej 55 roku życia – w trosce o ich zdrowie i bezpieczeństwo – otrzymali dodatkowe dni wolne od pracy.

 

9. Nasi pracownicy wykorzystują własne środki transportu w dojeździe do pracy, aby unikać dużych skupisk ludzi w transporcie publicznym.

 

10. Strefy zabaw dla dzieci zostały odpowiednio przystosowane i przeorganizowane, aby zminimalizować ryzyko przenoszenia się bakterii oraz wirusów, za pośrednictwem znajdujących się w nich przedmiotów. Dodatkowo strefy zabaw są skrupulatnie odkażane i kontrolowane pod kątem zagrożeń epidemiologicznych.

 

11. Nasi pracownicy dbają o to, aby nasi goście nie gromadzili się w grupach większych niż 50 osób.

 

12. Nasze restauracje obsługują wyłącznie gości hotelowych wydając posiłki na wynos, w wygodnych i odpowiednio zabezpieczonych lunch boxach.

 

13. Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych gości, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, Strefa SPA & Wellness tj. część zabiegowa oraz baseny i sauny zostały tymczasowo zamknięte.

 

 

 

 

W trosce o Państwa bezpieczeństwo, prosimy również o zapoznanie się w krótkimi wskazówkami,
które zostały przekazane przez Ministerstwo Zdrowia:

 

 

Inne przydatne materiały:

Instructions in English

Instrukcje dla seniorów

Jak dezynfekować ręce?

 

 

 

Dbajcie o siebie i innych!
Do zobaczenia #naCzarnej 🙂