Język:
Znajdź nas na:
switcher

Atrakcje Ośrodka

Kolej linowa Luxtorpeda

Luxtorpeda to nowoczesna, super szybka kolej linowa, dzięki której w ciągu kilku minut znajdziesz się na szczycie Czarnej Góry. Zimą korzystasz z niej po to, żeby od razu zjechać na dół po jednej z narciarskich tras, a latem…? Wbrew opinii niektórych, Luxtorpeda wcale nie kończy działania razem z zakończeniem sezonu zimowego. Wręcz przeciwnie, po szybkim przeglądzie, wraca do Was w swoim letnim wydaniu.

Już sama przejażdżka Luxtorpedą w letni dzień zapewnia świetne wrażenia. W końcu zimą rzadko masz możliwość zobaczyć widok na trasie w dół. Po co jeszcze warto przejechać się żółtą kanapą?

 

Widok

Już siedząc na kanapie poczujesz, o co w tym wszystkim chodzi. O widoki! A one są niesamowite. Z punktu widokowego na szczycie możesz podziwiać nie tylko ośrodek i okolicę, ale także piękną panoramę ze szczytem Śnieżnika na czele oraz otaczające Czarną Górę pasma górskie i oddzielające je doliny. Pięknie widać stąd szczyty Gór Bardzkich, Złotych czy Bialskich, a po czeskiej stronie Wysoki Jesionik z wybijającym się ponad inne szczytem Pradziada. Przy dobrej widoczności można załapać się nawet na widok na Wrocław.Czyste Powietrze

O ile widoki zapierają dech w piersiach, o tyle położenie w samym centrum Strefy Czystego Powietrza daje możliwość odetchnąć pełną piersią. Rozsiądź się wygodnie i delektuj się naturą. Poczuj na skórze górski wiatr i skorzystaj z opcji słonecznej kąpieli, w trakcie której podniesiesz poziom witaminy D, zwanej witaminą szczęścia. Odkryj naturalne aromaty lasu, które relaksują i przywracają harmonię. Oddychaj powietrzem wolnym od zanieczyszczeń – zadbasz o swoje zdrowie, młodszy wygląd i lepsze samopoczucie. Po prostu odpocznij.

 

Punkt startowy

Wycieczka na Śnieżnik, do Jaskini Niedźwiedziej, do Międzygórza, rowerowa przejażdżka a może biegowy trening – najlepiej zacząć je ze szczytu Czarnej Góry, a dzięki Luxtorpedzie znajdziecie się tam w 3 minuty. A jeżeli odwróciliście kolejność i Czarna jest na finiszu Waszej trasy, to warto skorzystać ze zjazdu. Taki widok na zakończenie wycieczki i jeszcze miękkie lądowanie u stóp Regionalnej Karczmy Czarna Góra, która wspaniale ugości wszystkich wędrowców, to jest to! 
Rower na Luxtorpedzie - Czarna Góra Resort - Bike Park

Dla rowerzystów

Niezależnie czy wybierasz się na dłuższą wycieczkę, czy korzystasz z downhillowych tras na zboczach Czarnej Góry, ucieszy Cię wiadomość, że nasza najszybsza kolej ma możliwość wwiezienia na górę roweru.

Dla tych, którzy planują korzystać z Bike Parku Czarna Góra, przygotowaliśmy specjalne karnety dopasowane do Waszych chęci i możliwości urlopowych. Jeżeli potrzebujesz jednorazowego wjazdu – kupujesz bilet turystyczny, a Twój rower jedzie gratis.

 

  
Alpine Coaster – Czarna żmija


Czarna Żmija to najdłuższy w Polsce alpine coaster. Łączy w sobie wszystko to, co uwielbiasz w jeździe na sankach, z atrakcjami, których dostarcza wesołe miasteczko. I jeździ przez cały rok!

Emocjonująca trasa o długości 950 metrów obejmuje 3 pętle, liczne zakręty oraz wiadukt nad potokiem.
Zjeżdżać można parami lub w pojedynkę. Trzymając rękę na hamulcu i podziwiając widoki – albo na całego, z wiatrem we włosach i prędkością nawet do 40km/h.

Zapnij pasy i ruszaj na spotkanie z przygodą! 


950
metrów

3
pętle

40
km/h

 

 


Park Linowy Czarna Góra

Park Linowy Czarna Góra to najdłuższa w Polsce, osiatkowana trasa dla dzieci – jest tu do pokonania aż 14 stacji! Na odważnych czekają też 22-metrowy Most Tybetański oraz przejście po rozbujanej sieci.

Park linowy jest malowniczo położony na skraju lasu, dzięki czemu poczujesz się jak Tarzan, który po lianach przemieszcza się wśród drzew.Park Linowy Czarna Góra

Park Linowy Czarna Góra 


Bike Park Czarna GóraBike Park Czarna Góra to propozycja dla tych – którzy podobnie jak zimą – w górach lubią głównie zjeżdżać. Wyposażeni w odpowiedni sprzęt, ochraniacze i umiejętności, wsiadacie z rowerem na Luxtorpedę, a potem wybieracie jedną z downhillowych tras na dół.

 

Dotychczas na Czarnej Górze mieliśmy tylko trasy dla jeżdżących dobrze lub nawet bardzo dobrze. Nawet wśród profesjonalistów mieliśmy łatkę „dla wymagających”. Ale wiemy, że ten sport ma coraz więcej zwolenników, a i Ci najbardziej ambitni muszą się gdzieś rozgrzać i potrenować, dlatego w tym roku przedstawimy Wam nową odsłonę Bike Parku Czarna Góra.

Park Rowerowy Bike Park Czarna Góra

Park Rowerowy Bike Park Czarna Góra

Dotychczasowe trudne i wymagające trasy zjazdowe ze szczytu Czarnej Góry będą miały w tym roku rodzeństwo w postaci trasy Family Freeride. Ta prosta trasa została stworzona z myślą o początkujących i rozgrzewających się rowerzystach. Będzie można wybrać się na nią całą rodziną… albo z instruktorem, dzięki któremu szybko przeskoczymy na wyższy level umiejętności.

 

Ale to nie koniec nowości. Bike Park Czarna Góra rozbudowuje się dla Was i już wkrótce powiemy Wam więcej na temat całkiem nowych atrakcji. A najlepiej zarezerwujcie wakacje w Czarna Góra Resort i przekonajcie się sami.  
 
 

Nowość! Hulajnogi terenowe

Doskonała atrakcja skrojona w sam raz na miarę górskich stoków! Monsterroller to niesamowity pojazd, który z roku na rok podbija kolejne górskie ośrodki wypoczynkowe. Zabawa na wielkich hulajnogach wyposażonych w potężne terenowe koła w połączeniu ze świetnymi trasami oraz transportem za pomocą wyciągu krzesełkowego na górę, to nowa atrakcja w naszym Resorcie, której absolutnie nie możecie przegapić!
Spora masa hulajnogi i jej szerokie opony zapewniają stabilność jazdy oraz duży udźwig, natomiast niezawodne hamulce tarczowe hydrauliczne gwarantują bezpieczne hamowanie w każdych warunkach.
Do zabawy na tym sprzęcie dedykowaliśmy trzy trasy na naszym ośrodku – Monsterroller Top GunMonsterroller SL oraz Monsterroller Dual Slalom Zabawa oprócz ogólnej sprawności fizycznej nie wymaga specjalnego przygotowania, techniki jazdy czy nadzwyczajnych umiejętności, dzięki czemu dedykowana jest dla wszystkich gości od 10 roku życia, odwiedzających Czarną Górę latem.