Język:
Znajdź nas na:
switcher
Pomoc Ukrainie!

Na szlaku

Czyli chodzenie i bieganie po górach

Czarna Góra Resort to świetny punkt wypadowy na górskie wędrówki. Pierwszy rzut oka na mapy szlaków powoduje mały zawrót głowy, dlatego przygotowaliśmy dla Was małe podsumowanie. Potraktujcie je jako wprowadzenie w temat, który można tu studiować latami… albo może lepiej – kilometrami:)

 Ścieżki

Czasem w poszukiwaniu wielkich przygód zapominamy o tym, co mamy najbliżej. A najbliżej mamy Resort Czarna Góra, czyli 60 hektarów terenów, na których czekają na Was kilometry wędrówek. W tym roku przygotowujemy dla Was NOWOŚĆ – oznakowane tematyczne ścieżki, na których nie tylko przekonacie się, jak pięknie wyglądają miejsca, które znacie w wersji tylko na biało i ze śniegiem, ale będziecie też mieli okazję w ciekawy sposób dowiedzieć się więcej o historii Czarnej Góry, o tym, jak funkcjonuje ośrodek albo o co chodzi z tą Strefą Czystego Powietrza.
To świetna propozycja dla wędrowców w każdym wieku. Tych najmłodszych warto zabrać do nosidełka;)

Gotowi na przygodę? Szczegóły wkrótce…


Szlaki

Turystyka górska w okolicy Czarnej Góry daje możliwość poczuć prawdziwego ducha gór. Nie ma tu tłumu turystów i nie ma kolejek na szczyt. Są za to: dzika przyroda, wspaniała roślinność, piękne widoki, czyste powietrze i dźwięki natury.

Największym przebojem mapy szlaków jest oczywiście szlak na Śnieżnik. Na Czarną Górę wjeżdżacie Luxtorpedą, a potem wędrujecie granią Żmijowca, ładujecie akumulatory w Schronisku pod Śnieżnikiem i ruszacie na ostatnie podejście.
Ale z Resortu wybrać możecie się w każdym kierunku i gdziekolwiek Was nie poniesie – gwarantujemy – będzie pięknie.


Szczyty

W najbliższej okolicy Czarnej Góry leżą 3 spośród 28 szczytów na liście Korony Gór Polski. Dla kolejnych 5 Resort jest świetnym punktem wypadowym. Jeżeli temat Korony jest Ci znany albo – jeszcze lepiej – jeżeli jesteś w trakcie jej zdobywania, to wiesz już, że warto zaplanować na nasze okolice więcej czasu. Tym, którzy spotykają się z terminem po raz pierwszy, podpowiadamy, że warto podjąć wyzwanie.

Pomysł padł już ponad 20 lat temu na łamach czasopisma Poznaj swój kraj i chodziło nie tylko o dodatkowy motywator do wysiłku fizycznego, ale też – a może przede wszystkim – o zachęcenie do zwiedzania Polski przez pryzmat najwyższych wzniesień i gór w każdym paśmie naszego kraju. Piesze wędrówki to świetna okazja nie tylko do zobaczenia nowych miejsc, ale też poznania ich geologii, historii, lokalnych tradycji i posmakowania regionalnej kuchni.