Język:
Znajdź nas na:
switcher

Luxtorpeda

Kolej linowa Luxtorpeda

Luxtorpeda to nowoczesna, super szybka kolej linowa, dzięki której w ciągu kilku minut znajdziesz się na szczycie Czarnej Góry. Zimą korzystasz z niej po to, żeby od razu zjechać na dół po jednej z narciarskich tras, a latem…? Wbrew opinii niektórych, Luxtorpeda wcale nie kończy działania razem z zakończeniem sezonu zimowego. Wręcz przeciwnie, po szybkim przeglądzie, wraca do Was w swoim letnim wydaniu.

Już sama przejażdżka Luxtorpedą w letni dzień zapewnia świetne wrażenia. W końcu zimą rzadko masz możliwość zobaczyć widok na trasie w dół. Po co jeszcze warto przejechać się żółtą kanapą?

 
 

 


Widok

Już siedząc na kanapie poczujesz, o co w tym wszystkim chodzi. O widoki! A one są niesamowite. Z punktu widokowego na szczycie możesz podziwiać nie tylko ośrodek i okolicę, ale także piękną panoramę ze szczytem Śnieżnika na czele oraz otaczające Czarną Górę pasma górskie i oddzielające je doliny. Pięknie widać stąd szczyty Gór Bardzkich, Złotych czy Bialskich, a po czeskiej stronie Wysoki Jesionik z wybijającym się ponad inne szczytem Pradziada. Przy dobrej widoczności można załapać się nawet na widok na Wrocław.Czyste Powietrze

O ile widoki zapierają dech w piersiach, o tyle położenie w samym centrum Strefy Czystego Powietrza daje możliwość odetchnąć pełną piersią. Rozsiądź się wygodnie i delektuj się naturą. Poczuj na skórze górski wiatr i skorzystaj z opcji słonecznej kąpieli, w trakcie której podniesiesz poziom witaminy D, zwanej witaminą szczęścia. Odkryj naturalne aromaty lasu, które relaksują i przywracają harmonię. Oddychaj powietrzem wolnym od zanieczyszczeń – zadbasz o swoje zdrowie, młodszy wygląd i lepsze samopoczucie. Po prostu odpocznij.

 

Punkt startowy

Wycieczka na Śnieżnik, do Jaskini Niedźwiedziej, do Międzygórza, rowerowa przejażdżka a może biegowy trening – najlepiej zacząć je ze szczytu Czarnej Góry, a dzięki Luxtorpedzie znajdziecie się tam w 3 minuty. A jeżeli odwróciliście kolejność i Czarna jest na finiszu Waszej trasy, to warto skorzystać ze zjazdu. Taki widok na zakończenie wycieczki i jeszcze miękkie lądowanie u stóp Regionalnej Karczmy Czarna Góra, która wspaniale ugości wszystkich wędrowców, to jest to! 
Rower na Luxtorpedzie - Czarna Góra Resort - Bike Park

Dla rowerzystów

Niezależnie czy wybierasz się na dłuższą wycieczkę, czy korzystasz z downhillowych tras na zboczach Czarnej Góry, ucieszy Cię wiadomość, że nasza najszybsza kolej ma możliwość wwiezienia na górę roweru.

Dla tych, którzy planują korzystać z Bike Parku Czarna Góra, przygotowaliśmy specjalne karnety dopasowane do Waszych chęci i możliwości urlopowych. Jeżeli potrzebujesz jednorazowego wjazdu – kupujesz bilet turystyczny, a Twój rower jedzie gratis.