Znajdź nas na:
switcher
Odwiedź nasz sklep

Luxtorpeda

Super szybka kolej linowa

Luxtorpeda to nowoczesna, super szybka kolej linowa, dzięki której w ciągu kilku minut znajdziesz się na szczycie Czarnej Góry. Zimą korzystasz z niej po to, żeby od razu zjechać na dół po jednej z narciarskich tras, a latem…? Wbrew opinii niektórych, Luxtorpeda wcale nie kończy działania razem z zakończeniem sezonu zimowego. Wręcz przeciwnie, po szybkim przeglądzie, wraca do Was w swoim letnim wydaniu.

Już sama przejażdżka Luxtorpedą w letni dzień zapewnia świetne wrażenia. W końcu zimą rzadko masz możliwość zobaczyć widok na trasie w dół. Po co jeszcze warto przejechać się żółtą kanapą?Widok

Już siedząc na kanapie poczujesz, o co w tym wszystkim chodzi. O widoki! A one są niesamowite. Z punktu widokowego na szczycie możesz podziwiać nie tylko ośrodek i okolicę, ale także piękną panoramę ze szczytem Śnieżnika na czele oraz otaczające Czarną Górę pasma górskie i oddzielające je doliny. Pięknie widać stąd szczyty Gór Bardzkich, Złotych czy Bialskich, a po czeskiej stronie Wysoki Jesionik z wybijającym się ponad inne szczytem Pradziada. Przy dobrej widoczności można nawet załapać się na widok na Wrocław.

Czyste Powietrze

O ile widoki zapierają dech w piersiach, o tyle położenie w samym centrum Strefy Czystego Powietrza daje możliwość odetchnąć pełną piersią. Rozsiądź się wygodnie i delektuj się naturą. Poczuj na skórze górski wiatr i skorzystaj z opcji słonecznej kąpieli, w trakcie której podniesiesz poziom witaminy D, zwanej witaminą szczęścia. Odkryj naturalne aromaty lasu, które relaksują i przywracają harmonię. Oddychaj powietrzem wolnym od zanieczyszczeń – zadbasz o swoje zdrowie, młodszy wygląd i lepsze samopoczucie. Po prostu odpocznij.

 

Punkt startowy

Wycieczka na Śnieżnik, do Jaskini Niedźwiedziej, do Międzygórza, rowerowa przejażdżka a może biegowy trening – najlepiej zacząć je ze szczytu Czarnej Góry, a dzięki Luxtorpedzie znajdziecie się tam w 3 minuty. A jeżeli odwróciliście kolejność i Czarna jest na finiszu Waszej trasy, to warto skorzystać ze zjazdu koleją linową. Taki widok na zakończenie wycieczki i jeszcze miękkie lądowanie u stóp Regionalnej Karczmy Czarna Góra, która wspaniale ugości wszystkich wędrowców, to jest to! Dla rowerzystów

Niezależnie czy wybierasz się na dłuższą wycieczkę, czy korzystasz z downhillowych tras na zboczach Czarnej Góry, ucieszy Cię wiadomość, że nasza najszybsza kolej ma możliwość wwiezienia na górę roweru. Wystarczy zamocować rower na specjalnych hakach, by móc cieszyć się swobodnym wjazdem na górę.

Dla tych, którzy planują skorzystać z Bike Parku Czarna Góra, przygotowaliśmy specjalne karnety dopasowane do Waszych chęci i możliwości urlopowych.
 

 

Rower na Luxtorpedzie - Czarna Góra Resort - Bike Park