Znajdź nas na:
switcher
Odwiedź nasz sklep

Narciarski marzec

Szusuj więcej. Płać mniej!
czyli narciarski marzec w strefie czystego powietrza

Ferie się kończą, ale zima trwa! I nie trzeba jej szukać w Alpach. Na Czarnej ma się całkiem dobrze! To zasługa matki natury, która spisuje się w tym roku na medal i zespołu Snow Crew, czyli naszej ekipy odpowiedzialnej za naśnieżanie i ratrakowanie. Systematyczne naśnieżanie z nieba i z armatek zapewniło nam solidną pokrywę śniegu na stokach. A to oznacza, że można pojeździć w marcowym słońcu, które pojawia się częściej i na dłużej, na najlepszej jakości sztruksie. I to w cenach sezonu niskiego! Zobaczcie sami, dlaczego sezon niski jest super:

 

 Góra narciarskich możliwości

Specjalnie dla miłośników sportowych emocji przeznaczonych jest czternaście tras narciarskich, które różnią się długością, stopniem nachylenia oraz trudnością. Dzięki takiemu rozwiązaniu Czarna Góra Resort to doskonałe miejsce zarówno dla tych, którzy stawiają pierwsze szusy, dla tych, którzy czerpią przyjemność z rekreacyjnego zjeżdżania, jak i dla doświadczonych narciarzy, którzy stale poszukują nowych wyzwań.

Możliwości są ogromne. Najdłuższa – i w dodatku oświetlona – trasa ma aż 1680 m. Dodatkowo trasy posiadają aż 9 homologacji FIS, co oznacza, że ich jakość pozwala na rozgrywanie profesjonalnych zawodów sportowych. Potwierdza to choćby regularnie trenująca tu olimpijka – Karolina Riemen-Żerebecka.


Ośrodek Narciarski Czarna Góra w Sudetach


Ośrodek Narciarski Czarna Góra w Sudetach

Trasy dla zaawansowanych

Stoki Czarnej Góry i Żmijowca poprzecinane są długimi i świetnie wyprofilowanymi trasami. Najdłuższa z nich – B – ma aż 1680 m, a najtrudniejsza – A – w swym początkowym odcinku została sklasyfikowana jako czarna trasa narciarska. Wszystkie o długości ponad kilometr, a jeżeli dodamy do tego jeszcze łączniki i trasę dojazdową, wychodzi nam z tego dużo białego szaleństwa. I świetna rozgrzewka prze wyprawą w wyższe góry!

Amatorów szybkiego jeżdżenia ucieszy fakt, że na Czarnej Górze często odbywają się zawody. Wśród nich znajdziecie takie dla dzieci, dla juniorów i dla dorosłych. Mamy też swoją własną ligę, połączoną z profesjonalnym treningiem. Jeżeli chciałbyś przywieźć z urlopu Puchar Czarnej Góry, a slalom gigant nie ma przed Tobą tajemnic – Helly Hansen Mater League Czarna Góra jest właśnie dla Ciebie!


Trasy dla początkujących

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z nartami albo deską, docenisz w szczególności polany narciarskie i trasy łatwe. Odpowiednio wyprofilowane, szerokie i wyposażone w odpowiednią infrastrukturę uprzyjemnią zdobywanie umiejętności. W takim miejscu i z takimi widokami nauka idzie znacznie szybciej i na efekty nie trzeba długo czekać.

Pierwsze lekcje odbywają się zazwyczaj na taśmach dydaktycznych, które pozwalają w początkowej fazie nauki skupić się na zjazdach, a nie na “obsłudze” orczyków czy wyciągów. Kiedy już stoisz na desce czy deskach pewnie, możesz śmiało korzystać z wielu dostępnych opcji.Ośrodek Narciarski Czarna Góra w Sudetach


Szkoła narciarsko-snowboardowa

A skoro już mowa o lekcjach, to warto też wspomnieć o Szkole Narciarsko-Snowboardowej Czarna Góra, która oferuje zajęcia dla uczniów niezależnie od wieku i umiejętności. Pod okiem licencjonowanego instruktora można uczyć się indywidualnie albo w grupie.

Zresztą, szkoła nie jest tylko dla początkujących. Wytrawni narciarze, którzy spędzili na stoku niejeden sezon zimowy też pragną stopniowo powiększać zakres umiejętności. Świetnym sposobem na urozmaicenie jazdy na nartach jest trening na tyczkach. Instruktor pomoże Ci poprawić sylwetkę i technikę zjazdu, co przełoży się na zwinność i prędkość.


Wypożyczalnia z depozytem

Na terenie Czarna Góra Resort funkcjonują cztery rekomendowane wypożyczalnie sprzętu. To w pełni profesjonalne placówki obsługi narciarzy i snowboardzistów. W jej obrębie można nie tylko wypożyczyć sprzęt, ale także – dzięki usługom serwisowym – nadać mu nowe życie.

Szafki depozytowe w wypożyczalniach ułatwią narciarski dzień. Możesz zostawić w nich wszystko, co cenne, a czego nie potrzebujesz przy sobie przez cały dzień na stoku.

 


Kup karnet - wygodniej i taniej!


Zarezerwuj nocleg FREE SKI i odbierz karnet gratis