Znajdź nas na:
switcher
Odwiedź nasz sklep

Zaplanuj pobyt

RODZINNY
SPORTOWY
NA OŚRODKU
NOCLEGI

RODZINNE ZAKWATEROWANIE

Wspólny wypad z przyjaciółmi w góry oznacza niezapomniane przeżycia i wspaniałe wspomnienia. Jeszcze więcej frajdy przynosi powrót w ulubione miejsce z młodości razem z rodziną. Czarna Góra Resort z pewnością uwiedzie zatem rodziców z dziećmi. Do wyboru jest aż pięć obiektów noclegowych, a każdy z nich jest nowocześnie wyposażony i wykończony w najwyższym standardzie.

Pośrodku Czarna Góra Resort znajduje się Villa Czarna Góra. W niej można natrafić na pakiet “Zabierz mamę i tatę na narty!”, w którym noclegi dzieci oraz animacje są wliczane w cenę pobytu. To oferta wprost idealna dla rodziny szukającej zakwaterowania w górach. Goście mogą zarezerwować miejsce również w Aparthotelu Czarna Góra oraz Apartamentach Czarna Góra. Oba obiekty są zlokalizowane blisko siebie, a w każdym z nich odpoczynek jest czystą przyjemnością. Na skraju terenu Czarna Góra Resort znajduje się Hotel Morawa. U jego podnóża rozciąga się malowniczy widok na okolicę.

SZKOŁY NARCIARSKIE

Rodzinny wyjazd w góry stanowi wspaniałe urozmaicenie czasu wolnego. Podczas pobytu warto zabrać dzieci na stok, by mogły nauczyć się jazdy na nartach. W ostatnim czasie coraz więcej najmłodszych użytkowników stoku wybiera deskę snowboardową. W szkołach narciarskich na terenie Czarna Góra Resort istnieje możliwość rozpoczęcia nauki na nartach oraz na snowboardzie.

Instruktorzy Szkoły Narciarskiej Czarna Góra są doskonale przygotowani do pracy z dziećmi. Dostosowują metody nauczania do określonych grup wiekowych i dbają o to, aby zajęcia były maksymalnie urozmaicone. Nauka staje się zabawą i przebiega w bardzo przyjaznej atmosferze. Dorośli, oprócz śledzenia postępów swych pociech, równie chętnie korzystają z usług instruktorów, by poprawić technikę jazdy lub nauczyć się od podstaw jazdy na nartach.

WYPOŻYCZALNIE I DEPOZYTY

W obrębie Czarna Góra Resort można swobodnie wypożyczyć sprzęt narciarski, więc nie trzeba go przewozić setki kilometrów. To rozwiązanie nie tylko wygodne, ale i rozsądne. W ofercie znajdują się wszystkie rozmiary, więc dopasowanie sprzętu do oczekiwań i potrzeb nie stanowi najmniejszego problemu. Pracownicy czterech rekomendowanych wypożyczalni prowadzą regularny serwis sprzętu, dlatego cechuje go zawsze najwyższa jakość. Kto jednak zdecyduje się wziąć własne narty, może również poddać je konserwacji i smarowaniu.

Do dyspozycji gości są także szafki depozytowe, przeznaczone na przechowanie rzeczy osobistych, które nie są niezbędne podczas zjazdów. Wówczas prywatne rzeczy takie jak telefon, dokumenty lub klucze nie przeszkadzają podczas jazdy i nie trzeba obawiać się o ich zaginięcie podczas szusowania.

ALPINE COASTER - CZARNA ŻMIJA

Najdłuższa w Polsce grawitacyjna zjeżdżalnia Czarna Żmija to atrakcja czynna przez cały rok, więc korzystanie z niej przynosi radość odwiedzającym Czarna Góra Resort zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Wrażenia, jakie niesie ze sobą przejażdżka, są niesamowite.

Kręty tor Alpine Coaster wije się na długości niemal kilometra. Emocje podczas przejazdu są ogromne, dlatego oprócz dzieci, ze zjeżdżalni chętnie korzystają także dorośli. Najmłodsi, którzy nie ukończyli jeszcze 8 roku życia powinni wsiąść do jednego z 33 wagoników razem z opiekunem. Miłośników prędkości zadowoli szybkie pokonywanie kolejnych zakrętów i wiraży na trzech pętlach, które są elementami konstrukcji. Punktem kulminacyjnym zjazdu jest wzniesienie się na wysokość ośmiu metrów nad potokiem. Stamtąd rozciąga się wspaniały widok na okolice. Wycieczka Czarną Żmiją, która zlokalizowana jest tuż obok Karczmy Czarna Góra to unikalny zastrzyk adrenaliny.

PARK LINOWY

U podnóża masywu Śnieżnika, w centrum Czarna Góra Resort, znajduje się park linowy. Wokół unosi się wyłącznie świeże powietrze, więc można spędzić cały dzień na zewnątrz i świetnie się bawić. Nowy obiekt w rodzinie atrakcji Czarna Góra Resort to nieszablonowa forma rozrywki dostępna na wyciągnięcie ręki.

Na całej długości trasy jest aż 14 stacji, które tylko czekają, aby je pokonać. Tor skrywa wiele zakamarków, a ich odkrywanie odbywa się w atmosferze fantastycznej przygody. Dzieci mogą poczuć się niczym Indiana Jones, który wyruszył w poszukiwaniu kolejnych artefaktów do swojej kolekcji. Most Tybetański ma ponad 22 metry. Ponadto dostępne są dwa inne mosty linowe. Również dla rodziców przygotowano coś specjalnego, czyli zjazd na tyrolce o długości 50 oraz 180 metrów.

SNOWTUBING

Jazda na nartach lub snowboardzie to sedno zimowego wyjazdu. Niemniej jednak, warto od czasu do czasu urozmaicić pobyt i postawić na zupełnie inne formy rozrywki. Snowtubing to tylko z pozoru obco brzmiąca nazwa. Dla starszych osób wszystko rozjaśni się, gdy przypomną sobie chwile z dzieciństwa i zjazdy z górki na oponie.

Dziś do zjazdów wykorzystuje się pontony ze specjalnego tworzywa. W ten sposób przejazd jest nie tylko szybszy, ale i bezpieczniejszy. Wyposażenie pontonu w uchwyty pomaga kontrolować kierunek jazdy oraz utrzymać równowagi. Przy wysokiej prędkości, jaką osiąga się w czasie podróży, wcale nie jest to takie łatwe. Podczas wywrotek jest jednak najwięcej zabawy i śmiechu, a wspomnienia nagłych obrotów na długo pozostaną przedmiotem ożywionych rozmów z dziećmi.

PARK SANECZKOWY

Ileż radości przynosiła wycieczka najpierw z rodzicami, a potem już w towarzystwie kolegów czy koleżanek na okoliczne wzniesienie, aby pojeździć na sankach! Kiedyś zimy w całej Polsce potrafiły być naprawdę srogie, więc śniegu nigdzie nie brakowało. Obecnie klimat nieco złagodniał, prawdziwe mrozy trwają krótko, dlatego coraz rzadziej można wybrać się na sanki.

W Czarna Góra Resort stoki są zaśnieżone przez cały okres zimowy, czyli od połowy listopada aż do marca. Jazda na sankach nie stanowi zatem najmniejszego problemu. Park Saneczkowy to wprost wymarzone miejsce dla miłośników tej formy aktywności. Warstwa śniegu jest gruba, więc jest idealnym podłożem. Kąt nachylenia wzniesienia jest na tyle wysoki, że można nabrać naprawdę sporej prędkości podczas zjeżdżania. Łagodne zakończenie trasy pozwala spokojnie wyhamować, więc podróż na sankach w Czarna Góra Resort jest w pełni bezpieczna.

MINI SNOWPARK

Mini snowparki to ulubiona atrakcja małych snowboardzistów i narciarzy. Mogą w nim ćwiczyć technikę jazdy i doskonalić swoje umiejętności. Na dzieci czeka wyposażenie znakomitej jakości, dzięki którym czas spędzony na świeżym powietrzu będzie maksymalnie urozmaicony, a narciarskim aktywnościom nie będzie towarzyszyć nuda.

Ogromnych rozmiarów poducha Fly Bag umieszczona w mini snowparku pozwala wzbić się w powietrze i popisać się nowo opanowanym trickiem. Oprócz tego najmłodsi snowboardziści i narciarze mają do dyspozycji raile, boxy i kickery. Długi najazd, ugięcie kolan, wybicie i szybki półobrót. Wykonanie tej przykładowej ewolucji i innych, znacznie bardziej skomplikowanych akrobacji, jest możliwe w mini snowparku w Czarna Góra Resort. Każde dziecko z pewnością znajdzie coś dla siebie.

RELAKS W STREFIE CZYSTEGO POWIETRZA

Zwykła przechadzka po metropolii w okresie zimowym potrafi skończyć się długim kaszlem. Dlaczego? Wszystko za sprawą smogu, który dusi i drapie w gardło. Spaliny samochodów i opary dymu z kominów wdzierają się do dróg oddechowych i blokują odpowiedni dopływ tlenu.

Nic z tych okropnych rzeczy nie ma prawa zdarzyć się w górach. Masyw Śnieżnika to unikalny mikroklimat, wolny od zanieczyszczeń i smogu. Niepowtarzalne okoliczności sprawiają, że relaks w Strefie Czystego Powietrza jest prawdziwie błogim doświadczeniem. Każdy oddech to łyk orzeźwiającego i pokrzepiającego płuca tlenu. Pobyt w górskim otoczeniu doskonale regeneruje organizm i pozwala odetchnąć pełną piersią. Zaś okazji w Czarna Góra Resort do przebywania na zewnątrz nie brakuje. Jazda na nartach, snowboardzie, snowtubing lub przejażdżka Czarną Żmiją - to tylko niektóre atrakcje w Strefie Czystego Powietrza.

PRZEDSZKOLE - ŚNIEŻYNKA

Rodzinny pobyt w górach to wspaniała okazja do spajania więzi. Wyjazd z dziećmi to fantastyczna, lecz wymagająca przygoda. Trzeba cały czas mieć oczy dookoła głowy, by pociechom nic się nie stało i bezpiecznie wróciły do domu. Nawet najlepsi rodzice potrzebują czasem odpocząć i naładować akumulatory. A co chyba najważniejsze, pobyć trochę sam na sam, by przypomnieć sobie czasy narzeczeńskiej beztroski.

Na terenie Czarna Góra Resort funkcjonuje Przedszkole Śnieżynka, które zatrudnia wykwalifikowaną kadrę opiekunów. Dzieci są zatem w dobrych rękach i nie powinny się nudzić. Kadra dydaktyczna prowadzi urozmaicone zajęcia. Pobyt w przedszkolu to nie tylko czas spędzony na zabawie, ale także na edukacji. Prowadzący starają się również integrować podopiecznych ze sobą, zatem nawet w czasie ferii dzieci mają okazję nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie.

TRASY SPACEROWE

Czarna Góra Resort położony jest w niezwykłej okolicy, która przepełniona jest malowniczymi krajobrazami. Takiej okazji nie sposób przegapić. Pobyt w górach to nie tylko jazda na nartach lub snowboardzie. Chrupot śniegu pod stopami to wspaniały dźwięk. Warto zatem od czasu do czasu dać odpocząć stawom i wybrać się na regeneracyjny spacer po turystycznym szlaku.

Wędrówka to dobry sposób na pokazanie dzieciom walorów przyrody. Bezpośrednia obserwacja zmieniającej się w zimie natury rozbudzi ciekawość podopiecznych i pozwoli wykazać się im wiedzą podczas lekcji przyrody. Czarna Góra leży w Strefie Czystego Powietrza, dlatego pokonywanie pieszo kolejnych kilometrów jest ożywczym doświadczeniem dla płuc. Długi spacer wzmacnia kondycję i umożliwia poznanie wspaniałych zakątków Sudetów.

 

 

SZKOŁY NARCIARSKIE, WYPOŻYCZALNIE I DEPOZYTY

Weterani narciarskich aktywności mają możliwość wymiany doświadczeń i dopracowywania techniki jazdy wraz z wykwalifikowanymi instruktorami Szkoły Narciarskiej Czarna Góra. Mogą również wzbogacić katalog nabytych umiejętności o znajomość zasad poruszania się na desce snowboardowej. Lekcje w szkołach narciarskich zlokalizowanych na terenie Czarna Góra Resort są dostosowane do każdego poziomu zaawansowania. Sprzyja temu także infrastruktura, bowiem nauka odbywa się na polanach szkoleniowych o różnym stopniu trudności.

Warto zainteresować się także skorzystaniem z usług wypożyczalni, która oferuje serwisowanie sprzętu. Dobrze nasmarowane i naostrzone narty to podstawa komfortu podczas zjazdu. Wypożyczalnie udostępniają również szafki depozytowe, w których można pozostawić ubrania na zmianę lub inne cenne przedmioty.

OPISY TRAS NARCIARSKICH

Specjalnie dla miłośników sportowych emocji przeznaczonych jest czternaście tras narciarskich, które różnią się długością, stopniem nachylenia oraz ogólną trudnością zjazdu. Dzięki takiemu rozwiązaniu Czarna Góra Resort to doskonałe miejsce zarówno dla amatorów, jak i doświadczonych narciarzy, którzy stale poszukują nowych wyzwań.

Możliwości są ogromne, a różnica pomiędzy najdłuższą i najkrótszą trasą narciarską wynosi ponad 1200 m. Dodatkowo trasy posiadają 9 homologacji FIS, co oznacza, że ich jakość pozwala na rozgrywanie profesjonalnych zawodów sportowych. Stoki Czarnej Góry i Żmijowca pozwalają na ogromną dawkę emocji i przyjemny wysiłek na doskonałym śniegu. Na trasy zjazdowe można dostać się za pomocą wyciągów taśmowych i talerzykowych, a także wyprzęganej kolei.

ALPINE COASTER - CZARNA ŻMIJA

Czarna Żmija to niesamowita atrakcja zarówno dla pojedynczych gości Czarna Góra Resort, jak i całych rodzin. Jest to najdłuższa zjeżdżalnia grawitacyjna w Polsce, umożliwiająca osiągnięcie prędkości aż do 40 km/h. Prawie kilometrowy zjazd zapewnia dużo emocji i jest doskonałą propozycją na ciekawą rozrywkę dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Przejażdżka Czarną Żmiją możliwa jest zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym, dlatego bez względu na pogodę można cieszyć się jej ogromnymi możliwościami. Dzięki długiej trasie i różnorodnym nachyleniu na poszczególnych etapach zjazd będzie interesującym doświadczeniem również dla osób poszukujących mocnych, sportowych doznań. Zjeżdżalnia nadaje się dla najmłodszych, ponieważ wagoniki przystosowane są do korzystania z atrakcji także z opiekunem.

PRZEJAŻDŻKA RATRAKIEM

Wszystkich amatorów wyjątkowych atrakcji powinien zainteresować przejazd ratrakiem, czyli dużym pojazdem gąsienicowym, który wykorzystywany jest do przygotowania tras zjazdowych. Jest to bardzo ciekawe doświadczenie, które zachwyci zarówno najmłodszych, jak i dorosłych uczestników.

Pokonanie trasy ratrakiem to nietypowa atrakcja, która wzbudza ogromne emocje i dostarcza nowych doznań. Z drugiej strony wytrawni narciarze mogą poznać tajniki prowadzenia tak okazałej maszyny oraz na własne oczy przekonać się jak wygląda przygotowanie trasy. Doskonała jakość nawierzchni zjazdowej to również zasługa ratraków, które przemierzają stoki z zadaniem stworzenia doskonałych warunków do zjazdów zarówno na łatwiejszych trasach, jak i tych przeznaczonych dla doświadczonych narciarzy.

PARK LINOWY

Park Linowy w Czarna Góra Resort to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek dla osób przyjeżdżających z dziećmi i nie tylko. Do dyspozycji jest czternaście stacji, których przejście wymaga nie lada sprawności i zapału. Cała trasa dostarcza niesamowitych emocji, które sprawią, że najmłodsi długo będą wspominać tę wizytę. Na tym jednak atrakcje Parku Linowego się nie kończą.

To wyjątkowe miejsce pozwala również dorosłym miłośnikom sportowego szaleństwa na przeżycie niezapomnianych chwil. Odważne osoby mogą zdecydować się na przejście po dwóch mostach linowych oraz rozbujanej sieci, natomiast największą atrakcją jest zjazd tyrolką, która ma aż 180 metrów i dostarcza dużą dawkę adrenaliny. Korzystając z przedstawionych atrakcji można podziwiać malownicze widoki, jakie rozciągają się wokół całego terenu Czarna Góra Resort.

RELAKS W STREFIE CZYSTEGO POWIETRZA

Gdy przez media przetaczają się komunikaty alarmujące o występowaniu szkodliwych substancji w atmosferze na terenie całej Polski, a w kolejnych miastach odnotowuje się coraz większe stężenie zanieczyszczonego powietrza, trudno nie wpaść w popłoch. Jest jednak kraina wolna od strachu. To Sudety.

W tym urokliwym górskim regionie leży Czarna Góra Resort. Właśnie tam ze spokojem można wciągnąć do płuc świeże powietrze. Co więcej, taka zdrowa porcja tlenu korzystnie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Przebywanie w strefie czystego powietrza jest zbawienne dla układu oddechowego. Bez obaw o poważne komplikacje można spędzić na stoku cały dzień. A nawet i wieczorem na trasach łatwo spotkać narciarzy i snowboardzistów, ponieważ oświetlenie pozwala na szusowanie do późnych godzin. Po wyczerpującym wysiłku warto wybrać się na nocną podróż kuligiem po okolicy. To idealne zwieńczenie relaksującego pobytu w strefie czystego powietrza na terenie Czarna Góra Resort.

 

 

ZAKWATEROWANIE

Czarna Góra Resort dysponuje dużą i zróżnicowaną bazą noclegową. Każdy obiekt spełnia wysokie standardy i można poczuć się tam naprawdę komfortowo. W sercu Czarna Góra Resort znajduje się Villa Czarna Góra. Architektura tego budynku przywodzi na myśl tradycyjną góralską chatę. W jego wnętrzu miejsce noclegowe może znaleźć czterdzieści osób.

Nieco bardziej wymagający goście chętnie korzystają z usług Aparthotelu Czarna Góra lub Apartamentów Czarna Góra. To wyjątkowo luksusowe obiekty, które zapewnią relaks na najwyższym poziomie. W ich pobliżu zlokalizowane są przeróżne atrakcje, takie jak SPA z natury. Miłośnikom leśnej głuszy zapewne przypadnie do gustu Hotel Morawa, który oddalony jest od zgiełku narciarskich szaleństw. Latem można tam zażyć kąpieli nad zalewem w Starej Morawie. Uwagę przyciąga Aparthotel Czarna Perła - nie tylko miejsce noclegu, lecz centrum usługowo-rozrywkowe.

SZKOŁY NARCIARSKIE

Podczas wypoczynku w Czarna Góra Resort można nie tylko cieszyć się czystym, orzeźwiającym powietrzem, ale także odebrać kilka cennych nauk na stoku. Dla każdego gościa czeka szereg atrakcji, lecz sednem zimowego wyjazdu jest czas spędzony na stoku. Od kilkunastu - jazda na snowboardzie.

Szkoły narciarskie na terenie Czarna Góra Resort cieszą się ogromną popularnością. Goście cenią sobie wysokie kwalifikacje instruktorów, którzy od lat zajmują się szkoleniem kolejnych pokoleń narciarzy. Sięgnięcie po porady profesjonalistów przydaje się podczas przygotowań do zjazdu na bardziej zaawansowanej trasie, która wymaga lepszego opanowania techniki. Zajęcia odbywają się indywidualnie lub grupowo, w zależności od potrzeb i stopnia zaawansowania. W miarę czynienia postępów, można zdecydować się na zmianę grupy i dołączenia do grona profesjonalnych narciarzy.

WYPOŻYCZALNIE I DEPOZYTY

Na terenie Czarna Góra Resort funkcjonują cztery rekomendowane wypożyczalnie sprzętu. To w pełni profesjonalne placówki obsługi narciarzy i snowboardzistów. W jej obrębie można nie tylko wypożyczyć sprzęt, ale także nadać mu nowe życie. Serwisowanie jest podstawową czynnością, jeśli poważnie myśli się o bezpiecznej jeździe. Dzięki temu narty dostępne w wypożyczalni zawsze są dobrze przygotowane, tzn. są właściwie nasmarowane i posiadają naostrzone krawędzie.

Rzeczy prywatne warto nosić zawsze przy sobie, zwłaszcza gdy niezapomniane chwile spędzone na wyjeździe chce się uwiecznić na zdjęciu lub podzielić się ze znajomymi wrażeniami przez telefon. Osobistych przedmiotów nie trzeba jednak przez cały czas chować w kieszeniach stroju narciarskiego. Można bezpiecznie umieścić je w szafkach depozytowych i nie martwić się o los cennych drobiazgów podczas szusowania.

OPIS TRAS NARCIARSKICH

Trasy narciarskie zlokalizowane w obrębie Czarna Góra Resort są niezwykle zróżnicowane i dostosowane do potrzeb zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Każda z nich, niezależnie od stopnia trudności, jest starannie przygotowywana przed sezonem zimowym, by spełniała niezbędne standardy.

Czternaście tras narciarskich różni się od siebie długością i kątem nachylenia. Trudne zjazdy są najdłuższe (nawet ponad 1600 metrów), a różnica wysokości sięga niemal 400 metrów. Pozwala to jednak doświadczonym narciarzom w pełni cieszyć się możliwością pokonywania odległości. Mniej zaawansowane osoby mogą wybrać się na krótsze, półkilometrowe trasy. Dla dzieci przeznaczone są za to łagodne polany, na których mogą bezpiecznie zdobywać nowe umiejętności. Każda trasa została oznaczona literą, poczynając od A (najtrudniejsza) do I (łatwa).

TRASY BIEGOWE (DWIE TRASY SKI TOUROWE)

Malownicze okolice Czarna Góra Resort potrafią wprawić w osłupienie nawet najbardziej wymagających turystów. Widoki zapierają dech w piersiach, które wypełniają się świeżym powietrzem. Warto wykorzystać te walory i urozmaicić zimowy pobyt w Sudetach.

Na miłośników narciarstwa biegowego czeka w pobliżu aż siedem interesujących tras o różnym poziomie trudności. Na uwagę z pewnością zasługuje trasa z Bielic po Dukcie nad Spławami. Liczy ona nieco około dziesięciu kilometrów i nadaje się idealnie na początek przygody z bieganiem na nartach, ponieważ jest dość łatwa. Dużo więcej wysiłku wymaga pokonanie Przełęczy Puchacza. Sprzęt niezbędny do ski-tourowych wycieczek można bez problemu wypożyczyć w jednej z wypożyczalni na terenie Czarna Góra Resort.

PIERWSZY ŚLAD

Poranne aktywności potrafią przynieść najwięcej satysfakcji. Organizm jest w pełni wypoczęty po regeneracyjnym i spokojnym śnie. Zastrzyk energii warto dobrze spożytkować i zaraz po przebudzeniu poświęcić kilka chwil na rozgrzewkę, a potem od razu wybrać się na stok. Czarna Góra Resort przygotowała specjalny karnet dla osób, które nie lubią marnować ani chwili pobytu w górach.

Narciarze oraz snowboardziści, którzy zdecydują się na zakup oferty Pierwszy Ślad zyskują prawo do wejścia na stok jeszcze przed oficjalnym otwarciem tras. To gratka dla rannych ptaszków, którzy dobrze wiedzą, że trudno przecenić jazdę po świeżo przygotowanym stoku. Wyłaniające się zza wierzchołków słońce pięknie oświetla jeszcze nieskalany śnieg, a panujący na trasie spokój pozwala cieszyć się urokami okolicy i w pełni skupić się na jeździe.

MINI SNOWPARK I FLY BAG

Mini snowpark to ulubione miejsce dla miłośników snowboardu i narciarstwa. Jednym z najbardziej obleganych elementów snowparku jest fly bag, czyli dmuchana poducha znajdująca się na trasie H. Pozwala wzbić się wysoko w powietrze i wykonać upragnioną akrobację. Szybki Backside 360 połączony z Indy? Żaden problem, na początek wystarczy.

Mając większe doświadczenie, można spróbować sił z trudniejszymi trickami. Piękno freestyle’u polega na tym, że rozwój ogranicza wyłącznie wyobraźnia. Reszta jest kwestią cierpliwości i nieustępliwości. Upór popłaca, bowiem najbardziej skomplikowane akrobacje nigdy nie wychodziły za pierwszym razem. Im szybciej zacznie się naukę, tym lepiej. Wiedzą o tym już dzieci, ponieważ to one najchętniej próbują sił w mini snowparku. Kto wie, może któreś z nich zdobędzie w przyszłości złoty medal na zimowych igrzyskach olimpijskich?

JOGGING I MAPA TURYSTYCZNA

Bieganie stało się w ostatnim czasie prawdziwym społecznym fenomenem. Maratony są organizowane niemal w każdym większym mieście, a lista uczestników potrafi liczyć kilkanaście tysięcy osób. Utrzymanie kondycji i osiąganie coraz lepszych rezultatów wymaga regularnych ćwiczeń. Wbrew pozorom, zima to idealny okres na uprawianie joggingu.

W okolicy Stronia Śląskiego znajduje się wiele interesujących tras, na których co krok można natknąć się na niesamowite widoki. Jednym z ciekawszych szlaków jest droga wiodąca na przełęcz pod Chłopkiem. Długość odcinka to 1 km, więc nadaje się idealnie na intensywną rozgrzewkę. Bezpośrednio z Czarnej Góry można wybrać się na dwugodzinny trening do Międzygórza. Wszystkie trasy są zaznaczone na mapie turystycznej. Biegacze powinni pamiętać przy tym o różnicy wysokości, przez którą szybciej przychodzi zmęczenie. To jednak znakomita okazja do ćwiczenia wytrzymałości organizmu.

TRENINGI NA TYCZKACH

Wytrawni narciarze, którzy spędzili na stoku niejeden sezon zimowy pragną stopniowo powiększać zakres umiejętności. Świetnym sposobem na urozmaicenie jazdy na nartach jest trening na tyczkach. Miłośnicy śnieżnych sportów zapewne z podziwem patrzą na zawodników jednej z najtrudniejszych konkurencji, znanej jako slalom gigant.

Trening na tyczkach jest przeznaczony dla osób, które sprawnie poruszają się na stoku. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów Szkoły Narciarskiej Czarna Góra. Pod ich czujnym okiem można nauczyć się właściwego korzystania z osiąganej prędkości. Podczas ćwiczeń poprawia się zwinność, a nadanie właściwej pozycji podczas jazdy. Nazwiska takie jak Hermann Maier, Alberto Tomba, Bode Miller czy Lindsey Vonn to już legendy narciarstwa alpejskiego. Dlaczego by zatem nie spróbować pokonać trasę tak szybko jak oni?

TREKKING W OKOLICY

Klasyczną formą trekkingu jest intensywny spacer z elementami wspinaczki. W sąsiedztwie Czarna Góra Resort znajdują się trasy wręcz idealnie przystosowane do intensywnych aktywności na świeżym powietrzu. W paśmie Sudetów jest wiele niezwykłych zakamarków wartych odkrycia podczas wyprawy.

Przed wyruszeniem w drogę warto poinformować bliską osobę o decyzji wymarszu. Zimowy pejzaż jest wprawdzie najpiękniejszy właśnie w górach, lecz warto myśleć o bezpieczeństwie. Ze Stronia Śląskiego można wyruszyć żółtym szlakiem w kierunku Śnieżnika, co potrwa cztery godziny. O godzinę dłużej trwa podróż do Bielic. Doświadczeni wędrowcy powinni rozważyć rozpoczęcie trasy od Przełęczy Gierałtowskiej, gdy zechcą otrzeć się o granicę z Czechami. Na daleki spacer warto zabrać psa. Wtedy trzeba pamiętać o smyczy z amortyzatorem i butach do dogtrekkingu dla pupila.

REGENERACJA W STREFIE CZYSTEGO POWIETRZA

Pobyt w górach jest gratką dla osób, które mają dość zanieczyszczonego powietrza. Bliskość natury sprawia, że bez przeszkód można odetchnąć pełną piersią. Wypoczynkowi sprzyja liczba zewnętrznych aktywności, jakie oferuje Czarna Góra Resort. Na górskim stoku organizm regeneruje się znacznie szybciej, przez co poprawia się kondycja, a dotleniony umysł pracuje sprawniej.

Wyjazd w góry zalecany jest osobom z problemami krążenia lub zmagających się z chorobami dróg oddechowych. Haust świeżego powietrza na terenie Czarna Góra Resort pozwoli podreperować zdrowie i na nowo cieszyć się przebywaniem na łonie natury. Wszystkie obiekty są niskoemisyjnymi budynkami, dlatego nie zanieczyszczają środowiska. Jakość powietrza jest stale monitorowana, więc goście mają pewność, że mają szansę przebywać w prawdziwej Strefie Czystego Powietrza.

APARTAMENTY CZARNA GÓRA

Apartamenty Czarna Góra stanowią odpowiednie miejsce na górski wypoczynek dla całej rodziny. O każdej porze roku okolica gwarantuje wiele atrakcji, a także miejsc do spędzenia niezapomnianych chwil. Apartamenty znajdują się na terenie Czarna Góra Resort, czyli jednego z najnowocześniejszych, całorocznych ośrodków górskich w Polsce. Wewnątrz kompleksu sześciu nowoczesnych budynków znajdują się apartamenty o zróżnicowanym standardzie. Każdy z nich posiada funkcjonalny aneks kuchenny, a także taras lub balkon, z którego rozpościera się niesamowity widok na panoramę Masywu Śnieżnika. W budynkach Apartamentów znajdują się również restauracja i delikatesy, sale zabaw dla dzieci, sauny oraz narciarnia z suszarką do butów. O komfort kierowców dbają duże i nowoczesne parkingi. Dla wygody krótki odcinek od Apartamentów do stoku można pokonać darmowym skibusem .

APARTHOTEL CZARNA GÓRA

Aparthotel Czarna Góra znajduje się zaledwie 300m od centrum Czarna Góra Resort, czyli całorocznego ośrodka górskiego. To miejsce, wewnątrz którego poza estetycznymi i nowoczesnymi apartamentami znajdują się także restauracja z tarasem, z którego można podziwiać panoramę ośrodka, nagradzane SPA z Natury, saunarium i basen oraz bogato wyposażone sale konferencyjne. Aparthotel stanowi doskonałe miejsce wypoczynku zarówno latem, jak i zimą. W sezonie narciarskim to doskonała lokalizacja dla wszystkich miłośników białego szaleństwa. Kiedy śnieg znika, okolice Aparthotelu Czarna Góra sprzyjają pieszym wędrówkom oraz wyprawom rowerowym. SPA z Natury oferuje możliwość skorzystania z wielu zabiegów pielęgnacyjnych, zdrowotnych oraz relaksujących. Po aktywnie spędzonym dniu wypoczynek w progach tego miejsca może okazać się zbawienny.

APARTHOTEL CZARNA PERŁA

Nowo otwarty Aparthotel Czarna Perła to charakteryzuje się nowoczesnym wystrojem wnętrz w stylu loftowym i nieprzeciętną lokalizacją. Usytuowano go na zboczu Czarnej Góry, co gwarantuje wiele korzyści nie tylko zimą. Z okien rozpościera się widok zapierający dech w piersiach, a wszystkie atrakcje Ośrodka czekają tuż za progiem. Cudownie jest wpinać narty zaraz po wyjściu z hotelu. Aparthotel położony jest w strefie czystego powietrza, co sprzyja spędzaniu czasu wolnego pod gołym niebem. Jeżeli na co dzień musisz radzić sobie z zanieczyszczonym powietrzem, tym bardziej docenisz odpoczynek, jaki zapewni Ci Czarna Perła. Czekają na Ciebie apartamenty o zróżnicowanym standardzie, sale konferencyjne, a także lokale usługodawców, które docenią wszyscy narciarze i snowboarderzy.

HOTEL MORAWA

Hotel Morawa usytuowany jest w miejscowości Stara Morawa, która znajduje się w odległości zaledwie 8 kilometrów od tętniącego życiem centrum Czarna Góra Resort. Niewielki dystans dzielący tę lokalizację od wyróżniającego się, całorocznego ośrodka górskiego oraz malownicza okolica sprawiają, że z trzygwiazdkowego hotelu korzystają coraz liczniejsze grupy gości. Istotnym udogodnieniem jest również obecność eleganckiej strefy spa & wellness oraz bogato wyposażonego saunarium. Szeroka oferta masaży zdrowotnych, zabiegów pielęgnacyjnych czy rytuałów pozwalających na efektywny relaks pozwalają naładować baterie, aby następnego dnia z chęcią korzystać z mocy okolicznych atrakcji. W Starej Morawie znajduję się zalew z piaszczystą plażą stanowiący namiastkę morskiego klimatu w sercu Sudetów, a korty tenisowe i pozostałe atrakcje nie pozwalają się nudzić, bez względu na porę roku. Hotel Morawa stanowi idealną lokalizację na górski wypoczynek, a także zorganizowanie konferencji czy spotkania biznesowego. Sprzyja temu obecność wielu sal konferencyjnych wyposażonych w sprzęt multimedialny.

VILLA CZARNA GÓRA

Villa Czarna Góra to obiekt o niepowtarzalnym charakterze. Znajduje się w sercu Czarna Góra Resort, zaledwie kilkadziesiąt metrów od kolei linowej Luxtorpeda. Dzięki górskiej, regionalnej atmosferze, a także dogodnej lokalizacji Villa Czarna Góra cieszy się dużą popularnością. Do dyspozycji gości oddano szesnaście przestronnych i starannie zaaranżowanych pokoi, które sprzyjają skutecznemu relaksowi po dniu spędzonym na terenie Czarna Góra Resort. Z okien obiektu można podziwiać malowniczą panoramę, a dzięki połączeniu ich z przyjemnymi i estetycznymi wnętrzami pobyt na pewno będzie udany. W budynku Villi Czarna Góra znajduje się Regionalna Karczma Czarna Góra. Można tam skosztować wspaniałych potraw, a także upajać się niepowtarzalnym klimatem ognia buchającego z kominka oraz góralskiej muzyki.

REGIONALNA KARCZMA CZARNA GÓRA

Regionalna Karczma Czarna Góra jest zlokalizowana na parterze Villi Czarna Góra, więc znajduje się w równie atrakcyjnym miejscu. Dzięki temu, że od stoków i kolei linowych dzieli ją zaledwie kilkadziesiąt metrów, można się w niej posilić, a po kilku chwilach wrócić do uciech oferowanych przez Czarna Góra Resort. Wnętrze restauracji jest utrzymane w góralskim klimacie, a niezwykłą atmosferę dodatkowo podsyca buchający z kominka ogień oraz zapach niepowtarzalnych dań. Wszystkie potrawy są tworzone wyłącznie ze świeżych składników od lokalnych producentów. Dzięki temu i autorskiej wizji szefa kuchni są smaczne, a tradycyjne smaki zostały wzbogacone o niepowtarzalny sznyt. Istotnym udogodnieniem jest również przestronny taras, z którego można podziwiać malownicze widoki. Regionalna Karczma Czarna Góra zadbała również o najmłodszych gości i zaaranżowała dla nich kącik zabaw, aby nie miały powodów do nudy.

LA SIENNA

Restauracja La Sienna znajduje się na terenie Apartamentów Czarna Góra w budynku Bormio. W tym estetycznym wnętrzu zaaranżowanym z należytą dbałością o wszystkie szczegóły można zjeść między innymi aromatyczną pizzę, wykwintne sałatki, a także wiele innych smakołyków. Poza smacznymi potrawami, które charakteryzują się atrakcyjnymi cenami, znajduje się w niej kameralny sklepik. Można w nim kupić wiele świeżych artykułów spożywczych, ale zdecydowanie najpopularniejszym jest wypiekany według tradycyjnych receptur chleb. Wielu rodziców cieszy również mała odległość od nowoczesnego placu zabaw dla najmłodszych, ponieważ gdy ich dzieci się na nim bezpiecznie bawią, oni mogą spokojnie napić się kawy przy zewnętrznym stoliku. Restauracja La Sienna umożliwia spędzenie miłego wieczoru lub popołudnia, a także naładowanie baterii na kolejny dzień przepełniony atrakcjami oferowanymi przez Czarna Góra Resort.

ZAPIECEK

Restauracja Zapiecek jest zlokalizowana na wyodrębnionym poziomie Regionalnej Karczmy Czarna Góra i jest otwarta wyłącznie zimą w sezonie wysokim. Wnętrze zostało zaprojektowane ze smakiem, a przywiązanie uwagi nawet do najmniejszych detali gwarantuje duże walory estetyczne. W menu Restauracji Zapiecek króluje sławna w całym regionie pizza wypiekana w tradycyjnym piecu. Miłośnicy włoskiej kuchni docenią również obecność w karcie niezwykłych past oraz różnorodnych sałatek. Budynek Villi Czarna Góra, w którym zlokalizowana jest restauracja, znajduje się bardzo blisko stoków należących do Czarna Góra Resort. W okresie zimowym wielu narciarzy decyduje się na zejście z trasy, aby posilić się i nabrać energii do dalszych wojaży na śniegu.

RUKOLA

Restauracja Rukola powstała przy Hotelu Morawa. Specjalizuje się w serwowaniu tradycyjnych, polskich dań, potraw kuchni europejskich w nowoczesnym wydaniu, a także posiłków dedykowanych wegetarianom. Posiada również Certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, który potwierdza wysoką jakość potraw dla osób zmagających się z nietolerancją tego składnika pokarmowego. Nad świeżością wszystkich półproduktów czuwa sam szef kuchni, którego autorska wizja powoduje, że goście otrzymują na talerzach swoiste dzieła sztuki. Restauracja Rukola jest czynna każdego dnia w godzinach od 12:00 do 21:00, więc można tam zjeść zarówno późne śniadanie, jak i wyjątkową kolację. Każdy, kto odwiedzi jej progi, na pewno wyjdzie całkowicie usatysfakcjonowany.

RODZINNY
SPORTOWY

RODZINNE ZAKWATEROWANIE

Wspólny wypad z przyjaciółmi w góry oznacza niezapomniane przeżycia i wspaniałe wspomnienia. Jeszcze więcej frajdy przynosi powrót w ulubione miejsce z młodości razem z rodziną. Czarna Góra Resort z pewnością uwiedzie zatem rodziców z dziećmi. Do wyboru jest aż pięć obiektów noclegowych, a każdy z nich jest nowocześnie wyposażony i wykończony w najwyższym standardzie.

Pośrodku Czarna Góra Resort znajduje się Villa Czarna Góra. W niej można natrafić na pakiet “Zabierz mamę i tatę na narty!”, w którym noclegi dzieci oraz animacje są wliczane w cenę pobytu. To oferta wprost idealna dla rodziny szukającej zakwaterowania w górach. Goście mogą zarezerwować miejsce również w Aparthotelu Czarna Góra oraz Apartamentach Czarna Góra. Oba obiekty są zlokalizowane blisko siebie, a w każdym z nich odpoczynek jest czystą przyjemnością. Na skraju terenu Czarna Góra Resort znajduje się Hotel Morawa. U jego podnóża rozciąga się malowniczy widok na okolicę.

SZKOŁY NARCIARSKIE

Rodzinny wyjazd w góry stanowi wspaniałe urozmaicenie czasu wolnego. Podczas pobytu warto zabrać dzieci na stok, by mogły nauczyć się jazdy na nartach. W ostatnim czasie coraz więcej najmłodszych użytkowników stoku wybiera deskę snowboardową. W szkołach narciarskich na terenie Czarna Góra Resort istnieje możliwość rozpoczęcia nauki na nartach oraz na snowboardzie.

Instruktorzy Szkoły Narciarskiej Czarna Góra są doskonale przygotowani do pracy z dziećmi. Dostosowują metody nauczania do określonych grup wiekowych i dbają o to, aby zajęcia były maksymalnie urozmaicone. Nauka staje się zabawą i przebiega w bardzo przyjaznej atmosferze. Dorośli, oprócz śledzenia postępów swych pociech, równie chętnie korzystają z usług instruktorów, by poprawić technikę jazdy lub nauczyć się od podstaw jazdy na nartach.

WYPOŻYCZALNIE I DEPOZYTY

W obrębie Czarna Góra Resort można swobodnie wypożyczyć sprzęt narciarski, więc nie trzeba go przewozić setki kilometrów. To rozwiązanie nie tylko wygodne, ale i rozsądne. W ofercie znajdują się wszystkie rozmiary, więc dopasowanie sprzętu do oczekiwań i potrzeb nie stanowi najmniejszego problemu. Pracownicy czterech rekomendowanych wypożyczalni prowadzą regularny serwis sprzętu, dlatego cechuje go zawsze najwyższa jakość. Kto jednak zdecyduje się wziąć własne narty, może również poddać je konserwacji i smarowaniu.

Do dyspozycji gości są także szafki depozytowe, przeznaczone na przechowanie rzeczy osobistych, które nie są niezbędne podczas zjazdów. Wówczas prywatne rzeczy takie jak telefon, dokumenty lub klucze nie przeszkadzają podczas jazdy i nie trzeba obawiać się o ich zaginięcie podczas szusowania.

ALPINE COASTER - CZARNA ŻMIJA

Najdłuższa w Polsce grawitacyjna zjeżdżalnia Czarna Żmija to atrakcja czynna przez cały rok, więc korzystanie z niej przynosi radość odwiedzającym Czarna Góra Resort zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Wrażenia, jakie niesie ze sobą przejażdżka, są niesamowite.

Kręty tor Alpine Coaster wije się na długości niemal kilometra. Emocje podczas przejazdu są ogromne, dlatego oprócz dzieci, ze zjeżdżalni chętnie korzystają także dorośli. Najmłodsi, którzy nie ukończyli jeszcze 8 roku życia powinni wsiąść do jednego z 33 wagoników razem z opiekunem. Miłośników prędkości zadowoli szybkie pokonywanie kolejnych zakrętów i wiraży na trzech pętlach, które są elementami konstrukcji. Punktem kulminacyjnym zjazdu jest wzniesienie się na wysokość ośmiu metrów nad potokiem. Stamtąd rozciąga się wspaniały widok na okolice. Wycieczka Czarną Żmiją, która zlokalizowana jest tuż obok Karczmy Czarna Góra to unikalny zastrzyk adrenaliny.

PARK LINOWY

U podnóża masywu Śnieżnika, w centrum Czarna Góra Resort, znajduje się park linowy. Wokół unosi się wyłącznie świeże powietrze, więc można spędzić cały dzień na zewnątrz i świetnie się bawić. Nowy obiekt w rodzinie atrakcji Czarna Góra Resort to nieszablonowa forma rozrywki dostępna na wyciągnięcie ręki.

Na całej długości trasy jest aż 14 stacji, które tylko czekają, aby je pokonać. Tor skrywa wiele zakamarków, a ich odkrywanie odbywa się w atmosferze fantastycznej przygody. Dzieci mogą poczuć się niczym Indiana Jones, który wyruszył w poszukiwaniu kolejnych artefaktów do swojej kolekcji. Most Tybetański ma ponad 22 metry. Ponadto dostępne są dwa inne mosty linowe. Również dla rodziców przygotowano coś specjalnego, czyli zjazd na tyrolce o długości 50 oraz 180 metrów.

SNOWTUBING

Jazda na nartach lub snowboardzie to sedno zimowego wyjazdu. Niemniej jednak, warto od czasu do czasu urozmaicić pobyt i postawić na zupełnie inne formy rozrywki. Snowtubing to tylko z pozoru obco brzmiąca nazwa. Dla starszych osób wszystko rozjaśni się, gdy przypomną sobie chwile z dzieciństwa i zjazdy z górki na oponie.

Dziś do zjazdów wykorzystuje się pontony ze specjalnego tworzywa. W ten sposób przejazd jest nie tylko szybszy, ale i bezpieczniejszy. Wyposażenie pontonu w uchwyty pomaga kontrolować kierunek jazdy oraz utrzymać równowagi. Przy wysokiej prędkości, jaką osiąga się w czasie podróży, wcale nie jest to takie łatwe. Podczas wywrotek jest jednak najwięcej zabawy i śmiechu, a wspomnienia nagłych obrotów na długo pozostaną przedmiotem ożywionych rozmów z dziećmi.

PARK SANECZKOWY

Ileż radości przynosiła wycieczka najpierw z rodzicami, a potem już w towarzystwie kolegów czy koleżanek na okoliczne wzniesienie, aby pojeździć na sankach! Kiedyś zimy w całej Polsce potrafiły być naprawdę srogie, więc śniegu nigdzie nie brakowało. Obecnie klimat nieco złagodniał, prawdziwe mrozy trwają krótko, dlatego coraz rzadziej można wybrać się na sanki.

W Czarna Góra Resort stoki są zaśnieżone przez cały okres zimowy, czyli od połowy listopada aż do marca. Jazda na sankach nie stanowi zatem najmniejszego problemu. Park Saneczkowy to wprost wymarzone miejsce dla miłośników tej formy aktywności. Warstwa śniegu jest gruba, więc jest idealnym podłożem. Kąt nachylenia wzniesienia jest na tyle wysoki, że można nabrać naprawdę sporej prędkości podczas zjeżdżania. Łagodne zakończenie trasy pozwala spokojnie wyhamować, więc podróż na sankach w Czarna Góra Resort jest w pełni bezpieczna.

MINI SNOWPARK

Mini snowparki to ulubiona atrakcja małych snowboardzistów i narciarzy. Mogą w nim ćwiczyć technikę jazdy i doskonalić swoje umiejętności. Na dzieci czeka wyposażenie znakomitej jakości, dzięki którym czas spędzony na świeżym powietrzu będzie maksymalnie urozmaicony, a narciarskim aktywnościom nie będzie towarzyszyć nuda.

Ogromnych rozmiarów poducha Fly Bag umieszczona w mini snowparku pozwala wzbić się w powietrze i popisać się nowo opanowanym trickiem. Oprócz tego najmłodsi snowboardziści i narciarze mają do dyspozycji raile, boxy i kickery. Długi najazd, ugięcie kolan, wybicie i szybki półobrót. Wykonanie tej przykładowej ewolucji i innych, znacznie bardziej skomplikowanych akrobacji, jest możliwe w mini snowparku w Czarna Góra Resort. Każde dziecko z pewnością znajdzie coś dla siebie.

RELAKS W STREFIE CZYSTEGO POWIETRZA

Zwykła przechadzka po metropolii w okresie zimowym potrafi skończyć się długim kaszlem. Dlaczego? Wszystko za sprawą smogu, który dusi i drapie w gardło. Spaliny samochodów i opary dymu z kominów wdzierają się do dróg oddechowych i blokują odpowiedni dopływ tlenu.

Nic z tych okropnych rzeczy nie ma prawa zdarzyć się w górach. Masyw Śnieżnika to unikalny mikroklimat, wolny od zanieczyszczeń i smogu. Niepowtarzalne okoliczności sprawiają, że relaks w Strefie Czystego Powietrza jest prawdziwie błogim doświadczeniem. Każdy oddech to łyk orzeźwiającego i pokrzepiającego płuca tlenu. Pobyt w górskim otoczeniu doskonale regeneruje organizm i pozwala odetchnąć pełną piersią. Zaś okazji w Czarna Góra Resort do przebywania na zewnątrz nie brakuje. Jazda na nartach, snowboardzie, snowtubing lub przejażdżka Czarną Żmiją - to tylko niektóre atrakcje w Strefie Czystego Powietrza.

PRZEDSZKOLE - ŚNIEŻYNKA

Rodzinny pobyt w górach to wspaniała okazja do spajania więzi. Wyjazd z dziećmi to fantastyczna, lecz wymagająca przygoda. Trzeba cały czas mieć oczy dookoła głowy, by pociechom nic się nie stało i bezpiecznie wróciły do domu. Nawet najlepsi rodzice potrzebują czasem odpocząć i naładować akumulatory. A co chyba najważniejsze, pobyć trochę sam na sam, by przypomnieć sobie czasy narzeczeńskiej beztroski.

Na terenie Czarna Góra Resort funkcjonuje Przedszkole Śnieżynka, które zatrudnia wykwalifikowaną kadrę opiekunów. Dzieci są zatem w dobrych rękach i nie powinny się nudzić. Kadra dydaktyczna prowadzi urozmaicone zajęcia. Pobyt w przedszkolu to nie tylko czas spędzony na zabawie, ale także na edukacji. Prowadzący starają się również integrować podopiecznych ze sobą, zatem nawet w czasie ferii dzieci mają okazję nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie.

TRASY SPACEROWE

Czarna Góra Resort położony jest w niezwykłej okolicy, która przepełniona jest malowniczymi krajobrazami. Takiej okazji nie sposób przegapić. Pobyt w górach to nie tylko jazda na nartach lub snowboardzie. Chrupot śniegu pod stopami to wspaniały dźwięk. Warto zatem od czasu do czasu dać odpocząć stawom i wybrać się na regeneracyjny spacer po turystycznym szlaku.

Wędrówka to dobry sposób na pokazanie dzieciom walorów przyrody. Bezpośrednia obserwacja zmieniającej się w zimie natury rozbudzi ciekawość podopiecznych i pozwoli wykazać się im wiedzą podczas lekcji przyrody. Czarna Góra leży w Strefie Czystego Powietrza, dlatego pokonywanie pieszo kolejnych kilometrów jest ożywczym doświadczeniem dla płuc. Długi spacer wzmacnia kondycję i umożliwia poznanie wspaniałych zakątków Sudetów.

 

 

SZKOŁY NARCIARSKIE, WYPOŻYCZALNIE I DEPOZYTY

Weterani narciarskich aktywności mają możliwość wymiany doświadczeń i dopracowywania techniki jazdy wraz z wykwalifikowanymi instruktorami Szkoły Narciarskiej Czarna Góra. Mogą również wzbogacić katalog nabytych umiejętności o znajomość zasad poruszania się na desce snowboardowej. Lekcje w szkołach narciarskich zlokalizowanych na terenie Czarna Góra Resort są dostosowane do każdego poziomu zaawansowania. Sprzyja temu także infrastruktura, bowiem nauka odbywa się na polanach szkoleniowych o różnym stopniu trudności.

Warto zainteresować się także skorzystaniem z usług wypożyczalni, która oferuje serwisowanie sprzętu. Dobrze nasmarowane i naostrzone narty to podstawa komfortu podczas zjazdu. Wypożyczalnie udostępniają również szafki depozytowe, w których można pozostawić ubrania na zmianę lub inne cenne przedmioty.

OPISY TRAS NARCIARSKICH

Specjalnie dla miłośników sportowych emocji przeznaczonych jest czternaście tras narciarskich, które różnią się długością, stopniem nachylenia oraz ogólną trudnością zjazdu. Dzięki takiemu rozwiązaniu Czarna Góra Resort to doskonałe miejsce zarówno dla amatorów, jak i doświadczonych narciarzy, którzy stale poszukują nowych wyzwań.

Możliwości są ogromne, a różnica pomiędzy najdłuższą i najkrótszą trasą narciarską wynosi ponad 1200 m. Dodatkowo trasy posiadają 9 homologacji FIS, co oznacza, że ich jakość pozwala na rozgrywanie profesjonalnych zawodów sportowych. Stoki Czarnej Góry i Żmijowca pozwalają na ogromną dawkę emocji i przyjemny wysiłek na doskonałym śniegu. Na trasy zjazdowe można dostać się za pomocą wyciągów taśmowych i talerzykowych, a także wyprzęganej kolei.

ALPINE COASTER - CZARNA ŻMIJA

Czarna Żmija to niesamowita atrakcja zarówno dla pojedynczych gości Czarna Góra Resort, jak i całych rodzin. Jest to najdłuższa zjeżdżalnia grawitacyjna w Polsce, umożliwiająca osiągnięcie prędkości aż do 40 km/h. Prawie kilometrowy zjazd zapewnia dużo emocji i jest doskonałą propozycją na ciekawą rozrywkę dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Przejażdżka Czarną Żmiją możliwa jest zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym, dlatego bez względu na pogodę można cieszyć się jej ogromnymi możliwościami. Dzięki długiej trasie i różnorodnym nachyleniu na poszczególnych etapach zjazd będzie interesującym doświadczeniem również dla osób poszukujących mocnych, sportowych doznań. Zjeżdżalnia nadaje się dla najmłodszych, ponieważ wagoniki przystosowane są do korzystania z atrakcji także z opiekunem.

PRZEJAŻDŻKA RATRAKIEM

Wszystkich amatorów wyjątkowych atrakcji powinien zainteresować przejazd ratrakiem, czyli dużym pojazdem gąsienicowym, który wykorzystywany jest do przygotowania tras zjazdowych. Jest to bardzo ciekawe doświadczenie, które zachwyci zarówno najmłodszych, jak i dorosłych uczestników.

Pokonanie trasy ratrakiem to nietypowa atrakcja, która wzbudza ogromne emocje i dostarcza nowych doznań. Z drugiej strony wytrawni narciarze mogą poznać tajniki prowadzenia tak okazałej maszyny oraz na własne oczy przekonać się jak wygląda przygotowanie trasy. Doskonała jakość nawierzchni zjazdowej to również zasługa ratraków, które przemierzają stoki z zadaniem stworzenia doskonałych warunków do zjazdów zarówno na łatwiejszych trasach, jak i tych przeznaczonych dla doświadczonych narciarzy.

PARK LINOWY

Park Linowy w Czarna Góra Resort to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek dla osób przyjeżdżających z dziećmi i nie tylko. Do dyspozycji jest czternaście stacji, których przejście wymaga nie lada sprawności i zapału. Cała trasa dostarcza niesamowitych emocji, które sprawią, że najmłodsi długo będą wspominać tę wizytę. Na tym jednak atrakcje Parku Linowego się nie kończą.

To wyjątkowe miejsce pozwala również dorosłym miłośnikom sportowego szaleństwa na przeżycie niezapomnianych chwil. Odważne osoby mogą zdecydować się na przejście po dwóch mostach linowych oraz rozbujanej sieci, natomiast największą atrakcją jest zjazd tyrolką, która ma aż 180 metrów i dostarcza dużą dawkę adrenaliny. Korzystając z przedstawionych atrakcji można podziwiać malownicze widoki, jakie rozciągają się wokół całego terenu Czarna Góra Resort.

RELAKS W STREFIE CZYSTEGO POWIETRZA

Gdy przez media przetaczają się komunikaty alarmujące o występowaniu szkodliwych substancji w atmosferze na terenie całej Polski, a w kolejnych miastach odnotowuje się coraz większe stężenie zanieczyszczonego powietrza, trudno nie wpaść w popłoch. Jest jednak kraina wolna od strachu. To Sudety.

W tym urokliwym górskim regionie leży Czarna Góra Resort. Właśnie tam ze spokojem można wciągnąć do płuc świeże powietrze. Co więcej, taka zdrowa porcja tlenu korzystnie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Przebywanie w strefie czystego powietrza jest zbawienne dla układu oddechowego. Bez obaw o poważne komplikacje można spędzić na stoku cały dzień. A nawet i wieczorem na trasach łatwo spotkać narciarzy i snowboardzistów, ponieważ oświetlenie pozwala na szusowanie do późnych godzin. Po wyczerpującym wysiłku warto wybrać się na nocną podróż kuligiem po okolicy. To idealne zwieńczenie relaksującego pobytu w strefie czystego powietrza na terenie Czarna Góra Resort.

 

 
NA OŚRODKU
NOCLEGI

ZAKWATEROWANIE

Czarna Góra Resort dysponuje dużą i zróżnicowaną bazą noclegową. Każdy obiekt spełnia wysokie standardy i można poczuć się tam naprawdę komfortowo. W sercu Czarna Góra Resort znajduje się Villa Czarna Góra. Architektura tego budynku przywodzi na myśl tradycyjną góralską chatę. W jego wnętrzu miejsce noclegowe może znaleźć czterdzieści osób.

Nieco bardziej wymagający goście chętnie korzystają z usług Aparthotelu Czarna Góra lub Apartamentów Czarna Góra. To wyjątkowo luksusowe obiekty, które zapewnią relaks na najwyższym poziomie. W ich pobliżu zlokalizowane są przeróżne atrakcje, takie jak SPA z natury. Miłośnikom leśnej głuszy zapewne przypadnie do gustu Hotel Morawa, który oddalony jest od zgiełku narciarskich szaleństw. Latem można tam zażyć kąpieli nad zalewem w Starej Morawie. Uwagę przyciąga Aparthotel Czarna Perła - nie tylko miejsce noclegu, lecz centrum usługowo-rozrywkowe.

SZKOŁY NARCIARSKIE

Podczas wypoczynku w Czarna Góra Resort można nie tylko cieszyć się czystym, orzeźwiającym powietrzem, ale także odebrać kilka cennych nauk na stoku. Dla każdego gościa czeka szereg atrakcji, lecz sednem zimowego wyjazdu jest czas spędzony na stoku. Od kilkunastu - jazda na snowboardzie.

Szkoły narciarskie na terenie Czarna Góra Resort cieszą się ogromną popularnością. Goście cenią sobie wysokie kwalifikacje instruktorów, którzy od lat zajmują się szkoleniem kolejnych pokoleń narciarzy. Sięgnięcie po porady profesjonalistów przydaje się podczas przygotowań do zjazdu na bardziej zaawansowanej trasie, która wymaga lepszego opanowania techniki. Zajęcia odbywają się indywidualnie lub grupowo, w zależności od potrzeb i stopnia zaawansowania. W miarę czynienia postępów, można zdecydować się na zmianę grupy i dołączenia do grona profesjonalnych narciarzy.

WYPOŻYCZALNIE I DEPOZYTY

Na terenie Czarna Góra Resort funkcjonują cztery rekomendowane wypożyczalnie sprzętu. To w pełni profesjonalne placówki obsługi narciarzy i snowboardzistów. W jej obrębie można nie tylko wypożyczyć sprzęt, ale także nadać mu nowe życie. Serwisowanie jest podstawową czynnością, jeśli poważnie myśli się o bezpiecznej jeździe. Dzięki temu narty dostępne w wypożyczalni zawsze są dobrze przygotowane, tzn. są właściwie nasmarowane i posiadają naostrzone krawędzie.

Rzeczy prywatne warto nosić zawsze przy sobie, zwłaszcza gdy niezapomniane chwile spędzone na wyjeździe chce się uwiecznić na zdjęciu lub podzielić się ze znajomymi wrażeniami przez telefon. Osobistych przedmiotów nie trzeba jednak przez cały czas chować w kieszeniach stroju narciarskiego. Można bezpiecznie umieścić je w szafkach depozytowych i nie martwić się o los cennych drobiazgów podczas szusowania.

OPIS TRAS NARCIARSKICH

Trasy narciarskie zlokalizowane w obrębie Czarna Góra Resort są niezwykle zróżnicowane i dostosowane do potrzeb zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Każda z nich, niezależnie od stopnia trudności, jest starannie przygotowywana przed sezonem zimowym, by spełniała niezbędne standardy.

Czternaście tras narciarskich różni się od siebie długością i kątem nachylenia. Trudne zjazdy są najdłuższe (nawet ponad 1600 metrów), a różnica wysokości sięga niemal 400 metrów. Pozwala to jednak doświadczonym narciarzom w pełni cieszyć się możliwością pokonywania odległości. Mniej zaawansowane osoby mogą wybrać się na krótsze, półkilometrowe trasy. Dla dzieci przeznaczone są za to łagodne polany, na których mogą bezpiecznie zdobywać nowe umiejętności. Każda trasa została oznaczona literą, poczynając od A (najtrudniejsza) do I (łatwa).

TRASY BIEGOWE (DWIE TRASY SKI TOUROWE)

Malownicze okolice Czarna Góra Resort potrafią wprawić w osłupienie nawet najbardziej wymagających turystów. Widoki zapierają dech w piersiach, które wypełniają się świeżym powietrzem. Warto wykorzystać te walory i urozmaicić zimowy pobyt w Sudetach.

Na miłośników narciarstwa biegowego czeka w pobliżu aż siedem interesujących tras o różnym poziomie trudności. Na uwagę z pewnością zasługuje trasa z Bielic po Dukcie nad Spławami. Liczy ona nieco około dziesięciu kilometrów i nadaje się idealnie na początek przygody z bieganiem na nartach, ponieważ jest dość łatwa. Dużo więcej wysiłku wymaga pokonanie Przełęczy Puchacza. Sprzęt niezbędny do ski-tourowych wycieczek można bez problemu wypożyczyć w jednej z wypożyczalni na terenie Czarna Góra Resort.

PIERWSZY ŚLAD

Poranne aktywności potrafią przynieść najwięcej satysfakcji. Organizm jest w pełni wypoczęty po regeneracyjnym i spokojnym śnie. Zastrzyk energii warto dobrze spożytkować i zaraz po przebudzeniu poświęcić kilka chwil na rozgrzewkę, a potem od razu wybrać się na stok. Czarna Góra Resort przygotowała specjalny karnet dla osób, które nie lubią marnować ani chwili pobytu w górach.

Narciarze oraz snowboardziści, którzy zdecydują się na zakup oferty Pierwszy Ślad zyskują prawo do wejścia na stok jeszcze przed oficjalnym otwarciem tras. To gratka dla rannych ptaszków, którzy dobrze wiedzą, że trudno przecenić jazdę po świeżo przygotowanym stoku. Wyłaniające się zza wierzchołków słońce pięknie oświetla jeszcze nieskalany śnieg, a panujący na trasie spokój pozwala cieszyć się urokami okolicy i w pełni skupić się na jeździe.

MINI SNOWPARK I FLY BAG

Mini snowpark to ulubione miejsce dla miłośników snowboardu i narciarstwa. Jednym z najbardziej obleganych elementów snowparku jest fly bag, czyli dmuchana poducha znajdująca się na trasie H. Pozwala wzbić się wysoko w powietrze i wykonać upragnioną akrobację. Szybki Backside 360 połączony z Indy? Żaden problem, na początek wystarczy.

Mając większe doświadczenie, można spróbować sił z trudniejszymi trickami. Piękno freestyle’u polega na tym, że rozwój ogranicza wyłącznie wyobraźnia. Reszta jest kwestią cierpliwości i nieustępliwości. Upór popłaca, bowiem najbardziej skomplikowane akrobacje nigdy nie wychodziły za pierwszym razem. Im szybciej zacznie się naukę, tym lepiej. Wiedzą o tym już dzieci, ponieważ to one najchętniej próbują sił w mini snowparku. Kto wie, może któreś z nich zdobędzie w przyszłości złoty medal na zimowych igrzyskach olimpijskich?

JOGGING I MAPA TURYSTYCZNA

Bieganie stało się w ostatnim czasie prawdziwym społecznym fenomenem. Maratony są organizowane niemal w każdym większym mieście, a lista uczestników potrafi liczyć kilkanaście tysięcy osób. Utrzymanie kondycji i osiąganie coraz lepszych rezultatów wymaga regularnych ćwiczeń. Wbrew pozorom, zima to idealny okres na uprawianie joggingu.

W okolicy Stronia Śląskiego znajduje się wiele interesujących tras, na których co krok można natknąć się na niesamowite widoki. Jednym z ciekawszych szlaków jest droga wiodąca na przełęcz pod Chłopkiem. Długość odcinka to 1 km, więc nadaje się idealnie na intensywną rozgrzewkę. Bezpośrednio z Czarnej Góry można wybrać się na dwugodzinny trening do Międzygórza. Wszystkie trasy są zaznaczone na mapie turystycznej. Biegacze powinni pamiętać przy tym o różnicy wysokości, przez którą szybciej przychodzi zmęczenie. To jednak znakomita okazja do ćwiczenia wytrzymałości organizmu.

TRENINGI NA TYCZKACH

Wytrawni narciarze, którzy spędzili na stoku niejeden sezon zimowy pragną stopniowo powiększać zakres umiejętności. Świetnym sposobem na urozmaicenie jazdy na nartach jest trening na tyczkach. Miłośnicy śnieżnych sportów zapewne z podziwem patrzą na zawodników jednej z najtrudniejszych konkurencji, znanej jako slalom gigant.

Trening na tyczkach jest przeznaczony dla osób, które sprawnie poruszają się na stoku. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów Szkoły Narciarskiej Czarna Góra. Pod ich czujnym okiem można nauczyć się właściwego korzystania z osiąganej prędkości. Podczas ćwiczeń poprawia się zwinność, a nadanie właściwej pozycji podczas jazdy. Nazwiska takie jak Hermann Maier, Alberto Tomba, Bode Miller czy Lindsey Vonn to już legendy narciarstwa alpejskiego. Dlaczego by zatem nie spróbować pokonać trasę tak szybko jak oni?

TREKKING W OKOLICY

Klasyczną formą trekkingu jest intensywny spacer z elementami wspinaczki. W sąsiedztwie Czarna Góra Resort znajdują się trasy wręcz idealnie przystosowane do intensywnych aktywności na świeżym powietrzu. W paśmie Sudetów jest wiele niezwykłych zakamarków wartych odkrycia podczas wyprawy.

Przed wyruszeniem w drogę warto poinformować bliską osobę o decyzji wymarszu. Zimowy pejzaż jest wprawdzie najpiękniejszy właśnie w górach, lecz warto myśleć o bezpieczeństwie. Ze Stronia Śląskiego można wyruszyć żółtym szlakiem w kierunku Śnieżnika, co potrwa cztery godziny. O godzinę dłużej trwa podróż do Bielic. Doświadczeni wędrowcy powinni rozważyć rozpoczęcie trasy od Przełęczy Gierałtowskiej, gdy zechcą otrzeć się o granicę z Czechami. Na daleki spacer warto zabrać psa. Wtedy trzeba pamiętać o smyczy z amortyzatorem i butach do dogtrekkingu dla pupila.

REGENERACJA W STREFIE CZYSTEGO POWIETRZA

Pobyt w górach jest gratką dla osób, które mają dość zanieczyszczonego powietrza. Bliskość natury sprawia, że bez przeszkód można odetchnąć pełną piersią. Wypoczynkowi sprzyja liczba zewnętrznych aktywności, jakie oferuje Czarna Góra Resort. Na górskim stoku organizm regeneruje się znacznie szybciej, przez co poprawia się kondycja, a dotleniony umysł pracuje sprawniej.

Wyjazd w góry zalecany jest osobom z problemami krążenia lub zmagających się z chorobami dróg oddechowych. Haust świeżego powietrza na terenie Czarna Góra Resort pozwoli podreperować zdrowie i na nowo cieszyć się przebywaniem na łonie natury. Wszystkie obiekty są niskoemisyjnymi budynkami, dlatego nie zanieczyszczają środowiska. Jakość powietrza jest stale monitorowana, więc goście mają pewność, że mają szansę przebywać w prawdziwej Strefie Czystego Powietrza.

APARTAMENTY CZARNA GÓRA

Apartamenty Czarna Góra stanowią odpowiednie miejsce na górski wypoczynek dla całej rodziny. O każdej porze roku okolica gwarantuje wiele atrakcji, a także miejsc do spędzenia niezapomnianych chwil. Apartamenty znajdują się na terenie Czarna Góra Resort, czyli jednego z najnowocześniejszych, całorocznych ośrodków górskich w Polsce. Wewnątrz kompleksu sześciu nowoczesnych budynków znajdują się apartamenty o zróżnicowanym standardzie. Każdy z nich posiada funkcjonalny aneks kuchenny, a także taras lub balkon, z którego rozpościera się niesamowity widok na panoramę Masywu Śnieżnika. W budynkach Apartamentów znajdują się również restauracja i delikatesy, sale zabaw dla dzieci, sauny oraz narciarnia z suszarką do butów. O komfort kierowców dbają duże i nowoczesne parkingi. Dla wygody krótki odcinek od Apartamentów do stoku można pokonać darmowym skibusem .

APARTHOTEL CZARNA GÓRA

Aparthotel Czarna Góra znajduje się zaledwie 300m od centrum Czarna Góra Resort, czyli całorocznego ośrodka górskiego. To miejsce, wewnątrz którego poza estetycznymi i nowoczesnymi apartamentami znajdują się także restauracja z tarasem, z którego można podziwiać panoramę ośrodka, nagradzane SPA z Natury, saunarium i basen oraz bogato wyposażone sale konferencyjne. Aparthotel stanowi doskonałe miejsce wypoczynku zarówno latem, jak i zimą. W sezonie narciarskim to doskonała lokalizacja dla wszystkich miłośników białego szaleństwa. Kiedy śnieg znika, okolice Aparthotelu Czarna Góra sprzyjają pieszym wędrówkom oraz wyprawom rowerowym. SPA z Natury oferuje możliwość skorzystania z wielu zabiegów pielęgnacyjnych, zdrowotnych oraz relaksujących. Po aktywnie spędzonym dniu wypoczynek w progach tego miejsca może okazać się zbawienny.

APARTHOTEL CZARNA PERŁA

Nowo otwarty Aparthotel Czarna Perła to charakteryzuje się nowoczesnym wystrojem wnętrz w stylu loftowym i nieprzeciętną lokalizacją. Usytuowano go na zboczu Czarnej Góry, co gwarantuje wiele korzyści nie tylko zimą. Z okien rozpościera się widok zapierający dech w piersiach, a wszystkie atrakcje Ośrodka czekają tuż za progiem. Cudownie jest wpinać narty zaraz po wyjściu z hotelu. Aparthotel położony jest w strefie czystego powietrza, co sprzyja spędzaniu czasu wolnego pod gołym niebem. Jeżeli na co dzień musisz radzić sobie z zanieczyszczonym powietrzem, tym bardziej docenisz odpoczynek, jaki zapewni Ci Czarna Perła. Czekają na Ciebie apartamenty o zróżnicowanym standardzie, sale konferencyjne, a także lokale usługodawców, które docenią wszyscy narciarze i snowboarderzy.

HOTEL MORAWA

Hotel Morawa usytuowany jest w miejscowości Stara Morawa, która znajduje się w odległości zaledwie 8 kilometrów od tętniącego życiem centrum Czarna Góra Resort. Niewielki dystans dzielący tę lokalizację od wyróżniającego się, całorocznego ośrodka górskiego oraz malownicza okolica sprawiają, że z trzygwiazdkowego hotelu korzystają coraz liczniejsze grupy gości. Istotnym udogodnieniem jest również obecność eleganckiej strefy spa & wellness oraz bogato wyposażonego saunarium. Szeroka oferta masaży zdrowotnych, zabiegów pielęgnacyjnych czy rytuałów pozwalających na efektywny relaks pozwalają naładować baterie, aby następnego dnia z chęcią korzystać z mocy okolicznych atrakcji. W Starej Morawie znajduję się zalew z piaszczystą plażą stanowiący namiastkę morskiego klimatu w sercu Sudetów, a korty tenisowe i pozostałe atrakcje nie pozwalają się nudzić, bez względu na porę roku. Hotel Morawa stanowi idealną lokalizację na górski wypoczynek, a także zorganizowanie konferencji czy spotkania biznesowego. Sprzyja temu obecność wielu sal konferencyjnych wyposażonych w sprzęt multimedialny.

VILLA CZARNA GÓRA

Villa Czarna Góra to obiekt o niepowtarzalnym charakterze. Znajduje się w sercu Czarna Góra Resort, zaledwie kilkadziesiąt metrów od kolei linowej Luxtorpeda. Dzięki górskiej, regionalnej atmosferze, a także dogodnej lokalizacji Villa Czarna Góra cieszy się dużą popularnością. Do dyspozycji gości oddano szesnaście przestronnych i starannie zaaranżowanych pokoi, które sprzyjają skutecznemu relaksowi po dniu spędzonym na terenie Czarna Góra Resort. Z okien obiektu można podziwiać malowniczą panoramę, a dzięki połączeniu ich z przyjemnymi i estetycznymi wnętrzami pobyt na pewno będzie udany. W budynku Villi Czarna Góra znajduje się Regionalna Karczma Czarna Góra. Można tam skosztować wspaniałych potraw, a także upajać się niepowtarzalnym klimatem ognia buchającego z kominka oraz góralskiej muzyki.

REGIONALNA KARCZMA CZARNA GÓRA

Regionalna Karczma Czarna Góra jest zlokalizowana na parterze Villi Czarna Góra, więc znajduje się w równie atrakcyjnym miejscu. Dzięki temu, że od stoków i kolei linowych dzieli ją zaledwie kilkadziesiąt metrów, można się w niej posilić, a po kilku chwilach wrócić do uciech oferowanych przez Czarna Góra Resort. Wnętrze restauracji jest utrzymane w góralskim klimacie, a niezwykłą atmosferę dodatkowo podsyca buchający z kominka ogień oraz zapach niepowtarzalnych dań. Wszystkie potrawy są tworzone wyłącznie ze świeżych składników od lokalnych producentów. Dzięki temu i autorskiej wizji szefa kuchni są smaczne, a tradycyjne smaki zostały wzbogacone o niepowtarzalny sznyt. Istotnym udogodnieniem jest również przestronny taras, z którego można podziwiać malownicze widoki. Regionalna Karczma Czarna Góra zadbała również o najmłodszych gości i zaaranżowała dla nich kącik zabaw, aby nie miały powodów do nudy.

LA SIENNA

Restauracja La Sienna znajduje się na terenie Apartamentów Czarna Góra w budynku Bormio. W tym estetycznym wnętrzu zaaranżowanym z należytą dbałością o wszystkie szczegóły można zjeść między innymi aromatyczną pizzę, wykwintne sałatki, a także wiele innych smakołyków. Poza smacznymi potrawami, które charakteryzują się atrakcyjnymi cenami, znajduje się w niej kameralny sklepik. Można w nim kupić wiele świeżych artykułów spożywczych, ale zdecydowanie najpopularniejszym jest wypiekany według tradycyjnych receptur chleb. Wielu rodziców cieszy również mała odległość od nowoczesnego placu zabaw dla najmłodszych, ponieważ gdy ich dzieci się na nim bezpiecznie bawią, oni mogą spokojnie napić się kawy przy zewnętrznym stoliku. Restauracja La Sienna umożliwia spędzenie miłego wieczoru lub popołudnia, a także naładowanie baterii na kolejny dzień przepełniony atrakcjami oferowanymi przez Czarna Góra Resort.

ZAPIECEK

Restauracja Zapiecek jest zlokalizowana na wyodrębnionym poziomie Regionalnej Karczmy Czarna Góra i jest otwarta wyłącznie zimą w sezonie wysokim. Wnętrze zostało zaprojektowane ze smakiem, a przywiązanie uwagi nawet do najmniejszych detali gwarantuje duże walory estetyczne. W menu Restauracji Zapiecek króluje sławna w całym regionie pizza wypiekana w tradycyjnym piecu. Miłośnicy włoskiej kuchni docenią również obecność w karcie niezwykłych past oraz różnorodnych sałatek. Budynek Villi Czarna Góra, w którym zlokalizowana jest restauracja, znajduje się bardzo blisko stoków należących do Czarna Góra Resort. W okresie zimowym wielu narciarzy decyduje się na zejście z trasy, aby posilić się i nabrać energii do dalszych wojaży na śniegu.

RUKOLA

Restauracja Rukola powstała przy Hotelu Morawa. Specjalizuje się w serwowaniu tradycyjnych, polskich dań, potraw kuchni europejskich w nowoczesnym wydaniu, a także posiłków dedykowanych wegetarianom. Posiada również Certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, który potwierdza wysoką jakość potraw dla osób zmagających się z nietolerancją tego składnika pokarmowego. Nad świeżością wszystkich półproduktów czuwa sam szef kuchni, którego autorska wizja powoduje, że goście otrzymują na talerzach swoiste dzieła sztuki. Restauracja Rukola jest czynna każdego dnia w godzinach od 12:00 do 21:00, więc można tam zjeść zarówno późne śniadanie, jak i wyjątkową kolację. Każdy, kto odwiedzi jej progi, na pewno wyjdzie całkowicie usatysfakcjonowany.