Znajdź nas na:
switcher
Odwiedź nasz sklep

4-dniowy Dzień Dziecka: na Czarnej Górze!

Jak wiadomo, odpoczynku i regeneracji nigdy za wiele. Po pięknej i słonecznej majówce czas na kolejną przerwę w pracy. Długi weekend, trwający od 31 maja do 3 czerwca, to świetna okazja, by oderwać się od miejskiej scenerii, spędzić czas w otoczeniu górskiej przyrody i pooddychać czystym powietrzem. W Czarna Góra Resort Dzień Dziecka to aż 4 dni atrakcji dla całej rodziny! Czarna Żmija i Luxtorpeda są czynne od piątku do niedzieli w godzinach od 9:00 do 17:00.

Każdy dzień długiego weekendu rozpocznie się od orzeźwiającej, wodnej gimnastyki. W godzinach 9:00-9:30, w basenie Aparthotelu, możesz rozluźnić mięśnie pod okiem doświadczonego instruktora aqua aerobiku. Po takiej pobudce czas ruszać na spotkanie z przygodą!

31 MAJA: SPACERY, ROWERY I SAUNA O ZAPACHU CZEKOLADY

Czarna Góra Resort znajduje się w strefie czystego powietrza – panuje tu wyjątkowy bioklimat, a stężenie zanieczyszczeń powietrza jest na bardzo niskim poziomie. Przebywanie w takich warunkach sprzyja „wyciszeniu” reakcji zapalnych, uspokojeniu i regeneracji organizmu.

Wystarczy, że spakujesz plecak, włożysz wygodne buty i ruszysz na wycieczkę jednym z górskich szlaków. W trakcie spacerów głęboko oddychaj, zmieniając tempo marszu, by poprawić wentylację płuc, dotlenić ciało oraz poprawić krążenie.

Wolisz rowerowe emocje? W okolicy Czarna Góra Resort znajdziesz szlaki łagodne, doskonałe do jazdy rekreacyjnej czy organizacji rodzinnej wyprawy. Z myślą o sportowcach oraz amatorach zjazdów wyczynowych, powstały trasy o charakterze survivalowym. Masyw Śnieżnika, z urozmaiconą rzeźbą terenu, to także świetne miejsce dla miłośników kolarstwa i downhillu.

Po całodniowych wyzwaniach czas na solidny relaks w trakcie Nocy Saunowania! W godzinach od 20:00 do 21:00 możesz wziąć udział w ceremonii o zapachu czekolady. Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, pamiętaj, by chęć uczestnictwa odpowiednio wcześniej zgłosić w recepcji spa.

1 CZERWCA: GÓRA ATRAKCJI DLA NAJMŁODSZYCH

Po porannej gimnastyce wodnej czas rozpocząć świętowanie Dnia Dziecka! 1 czerwca lobby bar w Aparthotelu będzie serwować lody za 50% ceny.
Od 11:00 do 15:00 kreatywni i pełni wigoru animatorzy zaproszą wszystkie dzieci do zabaw, gier oraz konkursów. W zależności od pogody, miejscem akcji będzie zewnętrzny plac zabaw lub Klub Malucha „Śnieżynka”.

Po krótkiej przerwie regeneracyjnej przyjdzie czas na WAW, czyli Wielką Atrakcję Wieczoru. W godzinach od 17:00-20:00 mali goście zasiądą wygodnie przed wielkim ekranem i przeniosą się w świat bajek. Na każdego widza będzie czekać popcorn i pyszna lemoniada.

2 CZERWCA: WODNE WYŚCIGI I WIECZORNY SEANS FILMOWY

Trzeciego dnia, po wodnej gimnastyce warto wrócić na basen. O 11:30 rozpoczną się emocjonujące zawody pływackie dla dzieci. Chętnych uczestników należy wcześniej zapisać na liście uczestników w recepcji spa.

Wodne szaleństwo rozbudza apetyt – możecie całą rodziną zjeść obiad w eleganckiej Restauracji Panorama, serwującej kuchnię polską z lekkim akcentem fusion. Do wyboru macie także pizzerię La Sienna lub regionalne przysmaki w Karczmie Czarna Góra. Na uwagę zasługuje również Restauracja Rukola w Hotelu Morawa – obiekt ten otrzymał certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Wieczorem – czas wolny dla rodziców! W godzinach 20:00-23:00 odpocznij w trakcie maratonu filmowego, delektując się lemoniadą i popcornem.

3 CZERWCA: SAUNA O PORANKU

Równie ważne jak rozpoczęcie pobytu, jest jego klimatyczne zakończenie. Ostatniego dnia czerwcówki, po porannej gimnastyce w basenie, weź udział w specjalnym seansie w saunarium. „Orzeźwiający poranek” to ceremonia energetyzującą i poprawiająca samopoczucie, trwająca od godziny 11:00 do 12:00. Liczba miejsc jest ograniczona – pamiętaj, by zgłosić swój udział odpowiednio wcześniej w recepcji spa.

CZARNA ŻMIJA, LUXTORPEDA I DMUCHAŃCE

Obowiązkowym punktem programu w trakcie długiego weekendu jest oczywiście przejażdżka Czarną Żmiją! Ta najdłuższa w Polsce zjeżdżalnia grawitacyjna, mknąca po 950-metrowym torze, dostarczy całej rodzinie wielu niezapomnianych wrażeń.

Warto także skorzystać z nowoczesnej kolei linowej – Luxtorpedy. Dzięki niej ekspresowo znajdziesz się na szczycie Czarnej Góry. Możesz stąd wyruszyć na spacer, rowerową przejażdżkę lub po prostu delektować się niezwykłym widokiem. W trakcie długiego weekendu dzieci mają nieograniczony dostęp do dmuchańcówi placu zabaw przy apartamentowcu Bormio. Mogą także skorzystać z zabiegu spa „Słodka niespodzianka” w promocyjnej cenie: 80 zł za 25 minut.

Przypominamy o zamkniętej drodze dojazdowej między Stroniem Śląskim a Sienną. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj!

Do zobaczenia!

Dodano dnia: 29 maja 2018 r.