Język:
Znajdź nas na:
switcher

SkiMo Black Mountain


 

Podczas przemierzania gór na nartach skiturowych można poczuć się jak odkrywca, odkrywając nieznane jeszcze obszary, wspinając się na szczyty i zjeżdżając z nich w zupełnie nowy sposób. Cisza i spokój, które towarzyszą temu rodzajowi wspinaczki, pozwalają nam na zanurzenie się w naturze i skupienie się na pięknie otaczającej nas scenerii. Wspinaczka na nartach wymaga wysiłku fizycznego, ale nagroda w postaci malowniczych krajobrazów, wspaniałych widoków i niepowtarzalnych wrażeń, jest bezcenna. Przemierzając góry można poczuć się wolnym i zjednoczonym z naturą, co jest niezwykłym doświadczeniem dla każdego miłośnika sportów ekstremalnych i przyrody.

Czym jest skialpinizm?

Narciarstwo skiturowe to rodzaj narciarstwa backcountry, w którym narciarze używają specjalnych wiązań narciarskich, które umożliwiają zarówno zjazdy, jak i podejścia pod górę. Często korzystają również ze specjalnych warstw przyklejanych na spodnią część narty, zwanych fokami. Narciarstwo skiturowe pozwala narciarzom na wspinaczkę po trudno dostępnych terenach, a następnie zjazd z góry na nartach.
Skialpinizm to bardziej ekstremalna forma narciarstwa skiturowego, w której narciarze wspinają się na szczyty górskie nie tylko w nartach, ale czasem również zdejmują je by zbyt stromy fragment pokonać pieszo, a nawet w formie wspinaczki z użyciem raków i czekanów. Po osiągnięciu szczytu, skialpiniści zdejmują sprzęt do wspinaczki i przystępują do zjazdu na nartach.

Zawody SKIMO Black Mountain

Zawody są przeznaczone dla amatorów niezrzeszonych w klubach skialpinistycznych i służą propagowaniu tego rodzaju narciarstwa wśród szerokiej rzeszy miłośników białego szaleństwa. Zawody są organizowane 12 marca na stokach Czarnej Góry i są w formule: podejście na fokach — podbieg na nogach – zjazd do mety. Dla uczestników będzie przygotowana trasa o całkowitej długości 7 km i różnicy wzniesień 780 m. Zawodniczki i zawodnicy będą startować ze startu wspólnego. Start i meta będą w tym samym miejscu.
Uczestnicy przyporządkowani będą do czterech kategorii:
• Juniorka – roczniki 1998-2007,
• Junior – roczniki 1998-2007,
• Masters Kobiety – 1997 i starsi,
• Masters Mężczyźni – 1997 i starsi.
Zawodnicy uzyskujący miejsca 1-3 otrzymują medale oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Zawodnicy uzyskujący miejsca 1- 6 otrzymują dyplomy.
Miejsce zawodów (certyfikowany stok do narciarstwa zjazdowego) i formuła trasy (odcinki na fokach, sekcje podbiegu i zjazd) przybliżają to w jakiej formule będą startowali zawodnicy w trakcie Igrzysk Olimpijskich.
Wszystkie szczegóły, jak również trasę zawodów znajdziecie w komunikacie o zawodach.

Zapisy na zawody

Zgłoszenie zawodników poprzez adres: ulksczarnagora@poczta.fm w terminie do 10.03.2023 godzina 20:00
Uiszczenie opłaty startowej przelewem do 11.03.2023 – 50 PLN lub gotówką w biurze zawodów 12.03.2023 – 60 PLN

Moc atrakcji trwa

W marcu nie brakuje też innych wydarzeń i zawodów, które uatrakcyjnią Wasz pobyt w Czarna Góra Resort.
Sprawdźcie czego możecie spodziewać się w wybranym przez Was terminie i wpadajcie na Czarna Górę. Harmonogram wydarzeń

 

Przydatne linki

 

Dodano dnia: 09.03.2023