Język:
Znajdź nas na:
switcher

Harmonogram sezonu zimowego

Sezon narciarski rozpoczęty, śnieg sypie, a my zapraszamy do spędzenia czasu w Czarna Góra Resort. Sezon zimowy #naCzarnej obfituje w wydarzenia na stoku i w jego pobliżu. Zajrzyjcie do harmonogramu wydarzeń* zaplanowanych na najbliższe miesiące.
*Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w harmonogramie.

 

Grudzień:

Zobacz harmonogram wydarzeń na grudzień

17-18.12.2022

Bezpieczna Zima
W ramach wydarzenia Bezpieczna Zima najmłodsi (i ci nieco starsi) dowiedzą się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie zachowywać się zimą w górach. W programie przewidziane są pokazy sprzętu GOPR, Policji oraz Wojska Polskiego, pokaz ratownictwa narciarskiego na stoku, zajęcia z pierwszej pomocy oraz moc gier i warsztatów (m. in. Jama Śnieżna i Ogródek Lawinowy). Nie zabraknie też quizu, który pomoże poznać i zapamiętać najważniejsze zasady bezpiecznej zabawy w zimowych miesiącach, a także fotobudki by uwiecznić emocje dobrej zabawy. Zobacz szczegóły

23.12.2022

Przejazd saniami z Mikołajem
Wyjątkowa przygoda dla najmłodszych, czyli przejażdżka prawdziwymi saniami Mikołaja po ośnieżonych stokach!

24.12.2022

Wigilia z wizytą Świętego Mikołaja
Nasze obiekty noclegowe to idealne miejsce na spędzenie pełnych wrażeń, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. 24 grudnia świętujemy uroczystą kolacją wigilijną przy nastrojowej muzyce na żywo, a po niej czekamy na wizytę Mikołaja i Elfów. Zachęcamy do rezerwowania świątecznych pobytów.
Biała Perła – Rezerwacja
Panorama ski, bike, spa & restaurant – Rezerwacja
Czarna Perła – Rezerwacja
Karczma Czarna Góra – Rezerwacja

25.12.2022

Świąteczne morsowanie z panią Mikołajową
Radosne, orzeźwiające, poranne morsowanie w towarzystwie pani Mikołajowej. Wspólna rozgrzewka na brzegu i dobra zabawa gwarantowane.
Zaczynamy o godzinie 12, zbiórka w lobby Czarnej Perły o 11:50.

31.12.2022

Sylwester na stoku
Moc sylwestrowych atrakcji na stokach i u podnóża Czarnej Góry. Spędź pełen wrażeń ostatni dzień roku.
W ciągu dnia dostępne będą następujące atrakcje:
• Bezpieczne morsowanie – warsztaty i wspólne morsowanie z profesjonalistką (zaczynamy o godzinie 12, zbiórka w lobby Czarnej Perły o 11:50)
• Animacje dla dzieci na stoku – zimowe igrzyska sportowe
A wieczorem uroczyste świętowanie sylwestra na stoku w godzinach 20:00-1:00
O rytm największych klubowych hitów zadba DJ Sanchez En Vivo, miłośnik gatunku house i jemu pokrewnych, Mistrz Polski DJ’ów Magnum Vinyl 2015. Natomiast wodzirej nie pozwoli Wam przeoczyć żadnej atrakcji oraz dopilnuje odliczania przed północą.
Wśród atrakcji znajdą się:
• Parada ratraków z pokazem sprzętu GOPR oraz zjazdem z pochodniami – będzie na co popatrzeć!
• Zawody z nagrodami
• Ogniska, przy których odprawimy rytuał palenia trosk i postanowień na Nowy Rok
Tuż przed północą zapraszamy na pokaz Fire Show na stoku, będzie to wyjątkowe połączenie muzyki, tańca i ognia w śnieżnej oprawie. Widzom rozdamy zimne ognie by razem z nami rozświetlili powitanie Nowego Roku.

 

Styczeń:

Zobacz harmonogram wydarzeń na styczeń

01.01.2023

Szampan na szczycie
Rozpocznijcie Nowy Rok na wysokim poziomie! Dla pierwszych osób, które 1 stycznia rano zameldują się na szczycie Czarnej Góry, przy górnej stacji Luxtorpedy mamy przygotowanego szampana.

06-08.01.2023

Weekend śnieżnych atrakcji
Pełen atrakcji weekend na stoku i lodowisku Ski Arena.
Piątek
14:00 – 16:00
Zimowa zumba i zabawy muzycznosportowe – radosny trening cardio przy latynoskich hitach przeplatany z zabawami sportowymi w rytmie energetycznej muzyki. A to wszystko wśród pięknych, górskich krajobrazów.
Sobota
12:30 – 13:00
Muzyczna rozgrzewka – energiczna sekwencja ćwiczeń w rytm muzyki, która pozwoli rozgrzać mięśnie i pozytywnie nastroić przed szaleństwem na stoku.
13:00 – 14:30
Co trzy głowy to nie jedna – sztafeta trzyosobowych drużyn. Najlepszych nagrodzimy sportowymi bidonami Czarna Góra Resort i słodkościami.

14-15.01.2023

Start karnawału #naCzarnej
W pierwszy weekend ferii przygotowaliśmy dla Was różnorodne animacje i wydarzenia. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od tego czy woli górskie wędrówki, radosne tańce czy możliwość zasłuchania się w muzyce na żywo.

Sobota
9:00
Wycieczka na Śnieżnik – Wspólna wycieczka na najwyższy szczyt tej części Sudetów. Zabierzcie drobny prowiant i dobre humory, a nasz wykwalifikowany przewodnik poprowadzi Was ku przygodzie. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia, dobrą energię i kontakt z przyrodą!

12:30 – 14:30
Muzyczno-sportowe zabawy karnawałowe – Dużo muzyki, ruchu, a przede wszystkim śmiechu i dobrej zabawy. Angażujące konkursy dla wszystkich chętnych. Najlepszych nagrodzimy sportowymi bidonami Czarna Góra Resort i słodkościami.

15:00 – 17:00
Start karnawału w rytm muzycznych hitów – Potańcz przy dźwiękach ulubionych piosenek dobranych przed DJa, rozgrzej się grzanym winem lub postaw na orzeźwiającego drinka – wybór należy do Ciebie! Wszystko odbywa się na świeżym powietrzu.

20:00 – 22:00
Koncert gitarowej muzyki latino w wykonaniu Moisesa Bethencourta – hiszpańskiego wokalisty, gitarzysty i aranżera. Posłuchaj autorskich wykonań największych przebojów muzyki hiszpańskiej i latynoskiej.

22:00
Fireshow – Widowiskowe połączenie żywiołu ognia z muzyką i tańcem. Zobacz jak artyści poskramiają płomienie – będzie na co popatrzeć!

Niedziela
12:30 – 14:30
Muzyczno-sportowe zabawy karnawałowe – Dużo muzyki, ruchu, a przede wszystkim śmiechu i dobrej zabawy. Angażujące konkursy dla wszystkich chętnych. Najlepszych nagrodzimy sportowymi bidonami Czarna Góra Resort i słodkościami.

15:00 – 17:00
Start karnawału w rytm muzycznych hitów – Potańcz przy dźwiękach ulubionych piosenek dobranych przed DJa, rozgrzej się grzanym winem lub postaw na orzeźwiającego drinka – wybór należy do Ciebie! Wszystko odbywa się na świeżym powietrzu.

20.01.2023

Puchar Promyczka
Mnóstwo zabawy i sportowa rywalizacja dla najmłodszych. W każdy feryjny piątek na stoku przy wyciągach Baba i Jaga odbywać się będzie Puchar Promyczka. To zawody narciarskie dla wszystkich chętnych dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Organizatorzy zapewniają atmosferę godną profesjonalnych zawodów, pomiar czasu, podium i uroczystą dekorację zwycięzców, a przy tym zadbają o to by jak najlepiej bawił się i otrzymał medal każdy z uczestników. Poznaj szczegóły

24.01.2023

Bezpieczna Zima
Festyn Bezpieczna Zima organizowany jest we współpracy z Policją i GOPR. Podczas wydarzenia zarówno najmłodsi, jak i ci starsi dowiedzą się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie zachowywać się zimą w górach.
Zapraszamy od 10:00 do 13:00.
W programie zaplanowane są m.in.:
• pokaz ratownictwa górskiego
• policyjne patrole narciarskie
• prezentacja sprzętu górskiego
• szkolenia z pierwszej pomocy
• konkursy z Komisarzem Lwem

26.01.2023

Opolska Superliga Akademicka oraz Dolnośląska Liga Międzyuczelniana w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie!
Najlepsi akademiccy alpejczycy województw opolskiego i dolnośląskiego rywalizować będą stoku D. Spodziewamy się bardzo ciekawej rywalizacji! Więcej informacji

27.01.2023

AZS Winter Cup
III etap eliminacji Akademickiego Pucharu Polski zawita na Czarną Górę. Zachęcamy do kibicowania zdolnym studentom z Akademickiego Związku Sportowego. Więcej informacji 27.01.2023

Puchar Promyczka
Cotygodniowe zawody narciarskie Puchar Promyczka dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Gwarancja dobrej zabawy, odrobiny rywalizacji oraz nagród dla wszystkich uczestników. Poznaj szczegóły

28-29.01.2023

Projekt Zima TVN
Zapraszamy na weekend pełen atrakcji w ramach Projektu Zima! W Czarna Góra Resort będziemy gościć ekipę stacji TVN i wspólnie zadbamy by nie zabrakło dla Was wrażeń. Przygotowaliśmy atrakcje takie jak:
• zimowe miasteczko TVN
• strefy sponsorskie z atrakcjami
• spotkania z gwiazdami
• szkółka narciarska
• zawody narciarskie i snowboardowe
• konkursy z nagrodami
• telewizja od “kuchni”
Gwiazdą popołudniowego koncertu będzie Ewelina Lisowska.
Zabawa przy stoku zarówno w sobotę, jak i w niedzielę stratuje od 9:00 i potrwa do 16:00.
Sobotni koncert i zabawę w strefie apres ski rozpoczniemy o 17:30.

Relacje z Projektu Zima przygotują dla widzów Olivier Janiak w programie Co za tydzień oraz reporterzy Dzień Dobry TVN. Dodatkowo redakcje TVN24 i TVN24 BiS będą realizowały prognozy pogody ze stoku.

 

Luty:

Zobacz harmonogram wydarzeń na luty

03.02.2023

Puchar Promyczka
Cotygodniowe zawody narciarskie Puchar Promyczka dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Gwarancja dobrej zabawy, odrobiny rywalizacji oraz nagród dla wszystkich uczestników. Poznaj szczegóły

04-05.02.2023

Liga narciarska Helly Hansen – II edycja
Druga edycja tegorocznych zawodów Helly Hansen Master League Czarna Góra zapewni nie mniej emocji niż poprzednia. Jest to świetna okazja do porównania swoich umiejętności w duchu sportowej rywalizacji. Śnieg, wymagająca trasa i sudecki krajobraz – połączenie idealne! Zapraszamy do zabawy i walki o podium. Zobacz więcej informacji i zgłoś się

04-05.02.2023

Sudecka Liga Narciarska
Dzieciaki z Sudeckiej Ligi Narciarskiej zmierzą się z trasą D. Zobacz więcej informacji

04.02.2023

Winter Chill
Poczuj imprezowy klimat na stoku! Światła, muzyka, klimatyczne drinki… O oprawę muzyczną zadba DJ, więc możesz być pewny, że nie zabraknie największych klubowych hitów. Baw się na Apres Ski #naCzarnej!
Dla tych, którzy będą chcieli odpocząć po szaleństwie na stoku polecamy spędzenie czasu w bardziej zacisznych częściach naszego ośrodka, czyli przy dolnej stacji kolei Efka. Przy naszej scenie zapowiada się weekend pełen dobrej zabawy pod hasłem Winter Chill. Animacje, tańce i konkursy z nagrodami – w jednym z nich można wygrać karnety narciarskie, więcej przeczytacie pod rozkładem atrakcji.

Piątek
12:30 – 14:30
SPORT&FUN&DANCE – ćwiczenia do muzyki i tańce. Dużo muzyki i ruchu, a przy tym świetnej zabawy. Rozgrzejemy się, potańczymy energetyczną Zumbę oraz nauczymy się tańczyć Czarna Góra Dance.

15:00 – 17:00
Popołudniowa taneczna rozgrzewka, a po niej konkurencje sportowo-taneczne.

18:00 – 20:00
Wieczorny set muzyczny składający z się z największych hitów ostatniej dekady.

Sobota
Konkurs
W sobotę o 8:00 opublikujemy na naszym fanpage’u na Facebooku post pod którym zachęcamy Was do wrzucenia fotek z Waszego Winter Chillu na Czarnej.
Do wygrania karnety narciarskie!

13:00 – 14:30
SPORT&FUN&DANCE – zimowa rozgrzewka, a po niej śniegowe konkursy na największą kulę śnieżną i rzut śnieżką do celu

15:00 – 17:00
Popołudniowa rozgrzewka, a po niej śniegowe konkurencje takie jak najlepsza figura śnieżna, taniec na śniegu i ze śniegiem oraz wspólne budowanie igloo.

20:00 – 22:00
WinterChill w strefie apres ski przy muzyce serwowanej przez DJa.

Niedziela
12:00 – 15:00
SPORT&FUN&DANCE – taneczne rozpoczęcie dnia, zimowy turniej w boule, tutorial układu tanecznego Wednesday oraz wspólne tańczenie

15:30 – 17:00
Wielki turniej gry w kółko i krzyżyk na śniegu.

10.02.2023

Puchar Promyczka
Cotygodniowe zawody narciarskie Puchar Promyczka dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Gwarancja dobrej zabawy, odrobiny rywalizacji oraz nagród dla wszystkich uczestników. Poznaj szczegóły

11-12.02.2023

Weekend pełen miłości
Weekend Walentynkowy w Czarna Góra Resort. Weźcie wspólnie udział w wyjątkowych zawodach narciarskich dla par, wieczorem wybierzcie się na lodowisko na romantyczny wieczór dla zakochanych i nie zapomnijcie uwiecznić Waszego wspólnego czasu na zdjęciach. #zakochaniwnartach #zakochaniwdesce

11-12.02.2023

Liga narciarska Helly Hansen – III edycja
Trzecia w tym roku edycja zawodów Helly Hansen Master League Czarna Góra to świetna okazja do porównania swoich umiejętności w duchu sportowej rywalizacji. Śnieg, wymagająca trasa i sudecki krajobraz – połączenie idealne! Zapraszamy do zabawy i walki o podium. Zobacz więcej informacji i zgłoś się

16.02.2023

Tłusty Czwartek
Jeśli pączki oznaczają szczęście to… kto pierwszy ten szczęśliwszy! Dla pierwszych narciarzy i snowboardzistów na stoku przygotowaliśmy tradycyjny, pączkowy poczęstunek. Od 9:00 czeka na Was przy kasach 100 pączków!
A każdego kto będzie potrzebował dodatkowej porcji słodyczy i energii w ciągu dnia zapraszamy do Karczmy Czarna Góra, gdzie będzie mógł kupić pyszne pączki i rozgrzewające napoje. Wokół pączków będzie się kręcił cały ten dzień, więc nie zdziwcie się gdy zobaczycie naszych instruktorów podczas szalonych zjazdów właśnie z tymi przysmakami.

17-18.02.2023

Polskie Radio na Czarnej Górze
Dziennikarze radiowej Jedynki i radiowej Trójki zapraszają do Czarnej Góry. 17 i 18 lutego słuchacze mogą spotkać dziennikarzy Polskiego Radia w studiu plenerowym zlokalizowanym nieopodal Masywu Śnieżnika w Sudetach Wschodnich. Wpadajcie #naCzarną spotkać się z radiowcami i wziąć udział w audycjach, a jeśli nie możecie tu być to zachęcamy do słuchania relacji.Zobacz więcej informacji

17.02.2023

Puchar Promyczka
Cotygodniowe zawody narciarskie Puchar Promyczka dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Gwarancja dobrej zabawy, odrobiny rywalizacji oraz nagród dla wszystkich uczestników. Poznaj szczegóły

18.02.2023

Karnawałowy weekend
Ostatnia sobota karnawału to doskonała okazja do szalonej zabawy na śniegu. O oprawę muzyczną zadba DJ, a Was zachęcamy do wskoczenia odjazdowe kreacje i wrzucanie fotek ze stoku (dla najlepszych przewidziane nagrody, w tym karnety narciarskie i gadżety od CGR).

24.02.2023

Puchar Promyczka
Cotygodniowe zawody narciarskie Puchar Promyczka dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Gwarancja dobrej zabawy, odrobiny rywalizacji oraz nagród dla wszystkich uczestników. Poznaj szczegóły

25-26.02.2023

Testy sprzętu RIDE Snowboard
Ostatni weekend ferii to doskonała okazja by spędzić czas na Czarnej Górze. Dla wielbicieli snowboardu Ride Snowboards przygotuje całą gamę desek do darmowych testów dla chętnych. Skonsultuj się ze specjalistami i znajdź sprzęt dla siebie.

28.02.2023

Zawody GOPR
Zawody organizowane przez GOPR to gwarancja pełnej przygód i fachowej wiedzy, a przede wszystkim wypełnionej emocjami rywalizacji.

 

Marzec:

03.03.2023

Puchar Promyczka
Cotygodniowe zawody narciarskie Puchar Promyczka dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Gwarancja dobrej zabawy, odrobiny rywalizacji oraz nagród dla wszystkich uczestników. Poznaj szczegóły

04.03.2023

Marcowe białe szaleństwo – animacje dla najmłodszych
12.30- 15.30 Bańki mydlane, budowanie ze śniegu, malowanie na śniegu, radosne tańce i limbo, a wszystko to pod okiem wspaniałych animatorów przy dolnej stacji kolei Efka.

04-05.03.2023

Finał ligi narciarskiej Helly Hansen
Czas na finał, czas na walkę o Puchar Czarnej Góry! Ostatnia, finałowa edycja tegorocznej ligi narciarskiej. Jak co roku gwarantujemy śnieg, wymagającą i doskonale przygotowaną trasę oraz sudecki krajobraz, dlatego finał HH Master League nie może odbyć się w innym miejscu! To jedyne w swoim rodzaju zawody rozgrywane na zboczach Czarnej Góry. Zawodnicy mierzą się ze sobą na legendarnej już trasie A FIS, pod koleją Luxtorpeda. Zobacz więcej informacji i zgłoś się

09.03.2023

Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Na trasie M z wyzwaniami narciarstwa alpejskiego zmierzą się uczestnicy w wieku szkolnym.
Zobacz komunikat organizacyjny

10.03.2023

Licealiada Młodzieży
Na trasie M z wyzwaniami narciarstwa alpejskiego zmierzą się licealiści.
Organizatorami zawodów są: Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk”, ULKS Czarna Góra, Dolnośląski Związek Narciarski i Czarna Góra Resort.
Zobacz komunikat organizacyjny

10.03.2023

Puchar Promyczka
Cotygodniowe zawody narciarskie Puchar Promyczka dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Gwarancja dobrej zabawy, odrobiny rywalizacji oraz nagród dla wszystkich uczestników. Poznaj szczegóły

10-12.03.2023

Weekend samoakceptacji z okazji Dnia Kobiet
CW weekend 10 – 12 marca mamy przyjemność zaprosić Was na wyjątkowe wydarzenie, które poruszy niezwykle ważną tematykę samoakceptacji wśród kobiet.
Czeka Was weekend mocy i inspiracyjnych spotkań z kobietami, które swoją ogromną wiedzą i determinacją zmieniają myślenie. Podzielą się swoją wiedzą i pasją dając jasne wskazówki jak możemy poczuć się lepiej, bardziej zrozumieć swoje potrzeby i zaakceptować swoje słabości.
Wydarzenie odbędzie się w Panorama – ski, bike, spa & restaurant i jest przeznaczone dla Gości obiektów noclegowych Czarna Góra Resort.
Zobacz więcej informacji o wydarzeniu

12.03.2023

SkiMo Black Mountain
Szukasz zawodów, w których połączysz podejście na szczyt z przyjemnością ze zjazdu w dół? Mamy idealne rozwiązanie!
Zawody są przeznaczone dla amatorów niezrzeszonych w klubach skialpinistycznych i służą propagowaniu tego rodzaju narciarstwa wśród szerokiej rzeszy miłośników białego szaleństwa. Zawody są organizowane na stokach Czarnej Góry i są w formule: podejście na fokach — podbieg na nogach – zjazd do mety. Dla uczestników będzie przygotowana trasa o całkowitej długości 7 km i różnicy wzniesień 780 m. Zawodniczki i zawodnicy będą startować ze startu wspólnego. Start i meta będą w tym samym miejscu.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Miejsce zawodów (certyfikowany stok do narciarstwa zjazdowego) i formuła trasy (odcinki na fokach, sekcje podbiegu i zjazd) przybliżają to w jakiej formule będą startowali zawodnicy w trakcie Igrzysk Olimpijskich.
Wydarzenie odbywa się pod patronatem Polskiego Związku Alpinizmu oraz Piotra Pustelnika.
Zobacz komunikat organizacyjny

17-18.03.2023

IX Otwarte Mistrzostwa Wielkopolskiego Związku Narciarskiego w Narciarstwie Alpejskim
Zobacz komunikat organizacyjny

19.03.2023

Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w narciarstwie alpejskim
Zawody mają charakter otwarty. Prawo startu mają amatorzy oraz zawodnicy z licencją PZN. Celem zawodów jest wyłonienie Mistrzyni i Mistrza Dolnego Śląska w narciarstwie alpejskim w odpowiednich kategoriach wiekowych od kilkuletnich skrzatów po doświadczonych, dorosłych narciarzy. Opłata startowa wynosi 100 zł, a zgłoszenia zawodników niezrzeszonych w klubie przyjmowane są do 16 marca poprzez adres: ulksczarnagora@poczta.fm.
HARMONOGRAM GODZINOWY
Rozdanie numerów startowych: 7:45-8:15
Oglądanie Skrzaty i Młodziki Młodszy: 8:15-8:30
Strat 1 przejazdu (2xGS) Skrzaty oraz Młodziki: 8:45
Oglądanie 1 przejazdu (GS) Młodzik Starszy i starsi: 9:15-9:45
Start 1 przejazdu Młodzik Starszy i starsi: uzależniony od zakończenia Skrzatów i Młodzika Mł.: ok.10:00
Oglądanie 2 przejazdu (SL) Młodzik Starszy i starsi: ok. 30 min po ostatnim zawodniku pierwszego przejazdu
Start 2 przejazdu Młodzik Starszy i starsi: ok. 15 min po zakończonym oglądaniu trasy
Dekoracja: ok.14:30
Oficjalne wyniki będą publikowane po pierwszym przejeździe na stronie: www.sudeckaliganarciarska.eu w przeznaczonej do tego podstronie. Na głównej stronie https://www.kn-czarnagora.pl/ będą publikowane oficjalne wyniki z całego dnia zawodów.
Dekoracja odbędzie się przy apres ski przy dolnej stacji Luxtorpedy.
Zawodnicy uzyskujący miejsca 1-3 otrzymują medale.
Zawodnicy uzyskujący miejsca 1- 6 otrzymują dyplomy.
Zobacz szczegóły i zasady zgłoszeń

19.03.2023

Dekoracja finałowa Sudeckiej Ligi Narciarskiej
Zobacz szczegóły

25-26.03.2023

Marcowy Chill
Sobota 12:30 – 14:30
Wspólna zumba ze sceny, zimowy turniej boule, skoki przez giga skakankę
Niedziela 12:00 – 14:00
Tańce i zabawy do muzyki, rozgrywka w kółko i krzyżyk, wielkie bańki mydlane 

31.03.2023

Ostatni dzień sezonu
Wyciskamy z sezonu ostatnie zjazdy i kręcimy na całego!

Dodano dnia: 13.12.2022