Znajdź nas na:
switcher
Odwiedź nasz sklep

Historia


Czarna Góra Resort od ponad 20 lat sprzyja aktywnemu wypoczynkowi.

Wszystko zaczęło się od ośrodka narciarskiego Czarna Góra, który powstał w miejscowości Sienna w 1996 r. Liczne modernizacje i inwestycje sprawiły, że dziś tereny Czarna Góra Resort obejmują aż 55 ha terenów rekreacyjnych, sprzyjających pomysłowemu spędzaniu czasu.

Przemyślany plan zagospodarowania dotyczył zarówno stoków narciarskich, jak i okolicznej przestrzeni. Profesjonalne trasy zjazdowe obejmują stoki Żmijowca (1153 m n.p.m) oraz Czarnej Góry (1205 m n.p.m.). Łącznie powstało 6 tras o długości przekraczającej 1000 m, a najdłuższe mają 1600 i 1680 m.

Narciarze i snowboardziści mogą korzystać z wielu udogodnień: najszybszej w Polsce kolei linowej – Luxtorpedy, 4 wyciągów taśmowych baby lift, snowparku, oświetlenia tras nocnych.

Jako ośrodek całoroczny, Czarna Góra Resort zapewnia atrakcje również latem:

– Na dzieci czeka kolorowy Fun Park, z trampolinami eurobungee, autami elektrycznymi, ścianką wspinaczkową i torem quadów
– Adrenalinę zapewniają: najdłuższa w kraju zjeżdżalnia grawitacyjna – Czarna Żmija – oraz bezpieczny park linowy, z 14 stacjami i 180-metrową tyrolką
– Na terenie ośrodka są place zabaw, miejsca na ognisko, baseny zewnętrzne
– Luxtorpedą można wjechać na sam szczyt Czarnej Góry, gdzie znajduje się wieża widokowa i łagodny szlak prowadzący na Śnieżnik
– W okolicy warto odwiedzić liczne atrakcje, korzystając ze szlaków pieszych i rowerowych o zróżnicowanych stopniach trudności

Czarna Góra Resort to także rozbudowana baza noclegowa ze strefą spa i wellness, znakomite restauracje oraz profesjonalna strefa konferencyjna.
Dalszy rozwój ośrodka zakłada m.in. budowę stoków narciarskich, wraz z pełną infrastrukturą, zarówno po stronie Czarnej Góry, jak i Białej Wody. Powiększone zostanie Centrum Komunikacyjne Resortu, czyli promenada, parkingi oraz powierzchnie usługowe. Planowane jest także udoskonalenie tras rowerowych.

Zobacz ofertę | Poznaj atrakcje Czarna Góra Resort

5
rekomendowanych
hoteli

poniżej

10

pkt.

średnie roczne zanieczyszczenie powietrza AQI
strefa czystego powietrza

3
baseny

9

nartostrad

4 polany narciarskie
o łącznej długości 13km
9 homologacji FIS dla tras narciarskich

Fakty z historii:

– Luksusowy Aparthotel Czarna Góra był pierwszym w tej części Polski obiektem hotelowym, wybudowanym w systemie condo. Apartamenty, dostępne w formule „kup i wynajmij”, zapewniają właścicielom stały, gwarantowany zysk 7% w skali roku.
– Luxtorpeda to najszybsza w Polsce 6-osobowa kolej linowa. Zastąpiła ona kolejkę Babcia, którą na górę wjeżdżało się ok. 20 minut. Teraz jazda zajmuje tylko 3 minuty.