Język:
Znajdź nas na:
switcher

O nas

 

Czarna Góra Resort to całoroczny ośrodek górski położony w malowniczym masywie Śnieżnika. Latem to prawdziwy raj dla rowerzystów i miłośników turystyki górskiej. Zimą nasz ośrodek staje się jednym z najlepszych ośrodków narciarskich w kraju, prezentujący doskonałą infrastrukturę narciarską i noclegową. Czarna Góra Resort to najlepsze stoki na Dolnym Śląsku, blisko 60 ha atrakcji, komfortowy wypoczynek i pyszne jedzenie.


60
ha białego szaleństwa

20
tras narciarskich

12
wyciągów i kolei linowych


 

Fantastyczna infrastruktura narciarska

Do dyspozycji Gości jest aż piętnaście tras, w tym jedna dojazdowa i pięć polan narciarskich, o łącznej długości ponad 14 kilometrów. Cztery stoki szczycą się długością powyżej 1000 metrów, a najdłuższy z nich ciągnie się przez niemal 1700 metrów. Część z naszych tras posiada homologacje FIS.

W Czarna Góra Resort znakomicie odnajdą się narciarze i snowboardziści o różnym stopniu zaawansowania. W skład naszej rozbudowanej infrastruktury wchodzą zarówno łagodnie nachylone stoki – idealne do nauki jazdy dla początkujących, jak i czarna trasa A, która została zaprojektowana z myślą o najbardziej doświadczonych miłośnikach sportów zimowych. 

 

Ratrakowane i oświetlone trasy

Wszystkie nasze trasy są ratrakowane dwa razy dziennie, a za dośnieżanie odpowiada nowoczesny, zautomatyzowany system naśnieżania oraz wykwalifikowany zespół nadzorujący – SnowCrew.

Mamy też coś dla miłośników długiej jazdy! Pomimo krótkich, zimowych dni, szusowanie w Czarna Góra Resort nie musi kończyć się wraz z zachodem słońca. Własnym oświetleniem cieszy się aż siedem tras oraz cztery polany szkoleniowe (najdłuższa ma nawet 1680 m), dlatego jazdą na nartach można się cieszyć także po zmroku.
 

Czarna Góra Resort oferuje jeden karnet, który pozwala na korzystanie ze wszystkich wyciągów, kolei oraz tras zjadowych znajdujących się na jego terenie. Za transport na stoku odpowiada sześć wyciągów, trzy koleje linowe oraz trzy taśmy. Wyróżniającą się wśród nich jest sześcioosobowa, nowoczesna Luxtorpeda, która dociera na szczyt Czarnej Góry (1150 m n.p.m.). Nie ustępują jej dwie 4-osobowe koleje, w tym jedna prowadząca prosto na Żmijowiec (1100 m n.p.m.), a także cztery wyciągi typu BabyLift. Dodatkowo w samym sercu ośrodka znajdują się cztery wypożyczalnie sprzętu zimowego i szkółki narciarskie rekomendowane przez Czarna Góra Resort.


Góra zimowych atrakcji


Nocleg w sercu SudetówZakup siatek zabezpieczających oraz materacy zabezpieczających, w celu zwiększenia bezpieczeństwa na stokach na terenie Ośrodka Narciarskiego Czarna Góra Resort, został sfinansowany ze środków prewencyjnych PZU SA (umowa nr 3038/2022/PZUSA/10/Katowice) .