Znajdź nas na:
switcher
Odwiedź nasz sklep

O nas

 

Czarna Góra Resort to całoroczny ośrodek górski położony w malowniczym masywie Śnieżnika. Latem to prawdziwy raj dla rowerzystów i miłośników turystyki górskiej. Ale zimą… Zimą resort staje się jednym z najlepszych ośrodków narciarskich w kraju, prezentujący doskonałą infrastrukturę narciarską i hotelową. Czarna Góra Resort to najlepsze stoki na Dolnym Śląsku, blisko 60 ha atrakcji, komfortowe noclegi i pyszne jedzenie.


60
ha białego szaleństwa

14
tras narciarskich

12
wyciągów i kolei linowych


 

Fantastyczna infrastruktura narciarska

Do dyspozycji gości jest aż czternaście tras, w tym jedna dojazdowa i pięć polan narciarskich, o łącznej długości 14 kilometrów. Cztery stoki szczycą się długością powyżej 1000 metrów, a najdłuższy z nich ciągnie się przez niemal 1700 metrów.

W Czarna Góra Resort znakomicie odnajdą się narciarze i snowboardziści o różnym stopniu zaawansowania, co wynika z przyjęcia kompleksowego procesu szkoleniowego. Łagodnie nachylone stoki to idealne miejsce dla początkujących, zaś czarna trasa A została zaprojektowana z myślą o najbardziej doświadczonych miłośnikach sportów zimowych. 

 

Ratrakowane i oświetlone

Warto wspomnieć, że nasze trasy narciarskie są dwa razu dziennie ratrakowane. Wielu także ucieszy fakt, że posiadają homologacje FIS i są wyposażone w nowoczesny system naśnieżania.

Pomimo krótkich, zimowych dni, szusowanie w Czarna Góra Resort nie musi kończyć się wraz z zachodem Słońca. Własnym oświetleniem cieszy się aż siedem tras oraz cztery polany szkoleniowe (wraz z najdłuższą 1680-metrową), dlatego jazdą na nartach można się cieszyć także po zmroku.
 

Czarna Góra Resort oferuje jeden karnet dla wszystkich, co zdecydowanie ułatwia korzystanie z całego wachlarza atrakcji. Za transport na stoku odpowiada sześć wyciągów, trzy koleje linowe oraz trzy taśmy. Wyróżniającą się wśród nich jest sześcioosobowa, nowoczesna Luxtorpeda, która dociera na szczyt Czarnej Góry (1150 m n.p.m.). Nie ustępują jej dwie 4-osobowe koleje, w tym jedna prowadząca prosto na Żmijowiec (1100 m n.p.m.), a także cztery wyciągi typu BabyLift. Na najmłodszych i dorosłych czekają cztery wypożyczalnie sprzętu zimowego i szkółki narciarskie rekomendowane przez Czarna Góra Resort.


Góra zimowych atrakcji


Nocleg w sercu Sudetów