Język:
Znajdź nas na:
switcher

Skijoring – narty z psem

Skijoring sport zimowy – polegający na wyścigu narciarzy ciągniętych przez zwierzęta, psi zaprzęg albo pojazd. Może być uprawiany zarówno rekreacyjnie jak i całkiem profesjonalnie.Aktywny dzień z czworonogiem

Zawody skijoringu organizowane są zwykle przy okazji wyścigów psich zaprzęgów i zyskują popularność na całym świecie (również w Polsce). Narciarze z psami mogą ścigać się w kilku kategoriach, na dystansie od 10 do 30 km. Zarówno człowiek, jak i pies, muszą być odpowiednio wyposażeni, a w trakcie zawodów muszą przestrzegać ściśle określonych przepisów.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby ten rodzaj aktywności uprawiać całkowicie amatorsko. Ponad 200 km ratrakowanych i oznakowanych tras narciarstwa biegowego zlokalizowanych w najbliższym sąsiedztwie Czarna Góra Resort stanowi idealne zaplecze dla skijoringu. Wystarczy uprząż dla psa i smycz lub opcjonalnie specjalny pas biodrowy z amortyzowaną smyczą.

Warto też zabrać psa na szlak! Wspólne zimowe spacery mogą okazać się frajdą dla czworonoga i jego właściciela. Wiele psów również lepiej znosi wędrówki przy niższej temperaturze niż latem, a obecność kompana to okazja do wspólnych przygód i aktywnego wypoczynku.