Język:
Znajdź nas na:
switcher

Ponad 200 km tras biegowych

 

Czarna Góra to mekka dla narciarzy biegowych, których ulubiony sport potrafi być równie wymagający, jak zjazdy na stoku. W naszej najbliższej okolicy znajdziesz wiele tras biegowych o zróżnicowanym stopniu trudności. W Masywie Śnieżnika oraz pobliskich Górach Bystrzyckich stworzono największy w Polsce system tras narciarstwa biegowego. Ogrom dobrze przygotowanych szlaków przyciąga miłośników zimowych wycieczek i – co oczywiste – samych biegówek.Profesjonalne trasy biegowe

Biegówki w formie rekreacyjnej to ciekawy zamiennik dla zimowych spacerów. Dla wysportowanych to wspaniała forma efektywnego treningu, na którym można się porządnie zmęczyć. By je uprawiać nie trzeba daleko wyjeżdżać – wystarczą narty, śnieg i wycieczka do lasu, na pola lub łąki. A tego w Sudetach nie brakuje. 

Dzięki owocnej współpracy z czeskimi partnerami, zwolennicy tej formy zimowej aktywności mogą skorzystać łącznie z ponad 200 km ratrakowanych i oznakowanych tras, zlokalizowanych w najbliższym sąsiedztwie Czarna Góra Resort. Warto wspomnieć: aby szybko dotrzeć do trasy prowadzącej na Śnieżnik, należy skorzystać z wyciągu Żmija.

Zapoznaj się z aktualnym stanem tras oraz szlaków znajdujących się w najbliższej okolicy.

Więcej o regionie i trasach biegowych możesz dowiedzieć się z reportażu Dzień Dobry TVN.