Język:
Znajdź nas na:
switcher

Smogowy tydzień w kraju. Czarna Góra oazą czystego powietrza

Ostatni tydzień odznaczył się bardzo wysokimi wartościami pyłu zawieszonego, co powinno wzbudzić zainteresowanie. Poniżej przedstawiamy zestawienie wybranych miejscowości w Polsce, na ostatniej pozycji umieściliśmy naszą lokalizacje, która odznacza się w tym niechlubnym zestawieniu bardzo wysoką jakością powietrza (Sienna – Czarna Góra):

W dominującej części kraju powietrze było niezdrowe, a wręcz toksyczne. Tak niekorzystne parametry jakości powietrza niosą za sobą szereg negatywnych konsekwencji zdrowotnych, nie sposób ich wymienić i nie wywołać niepokoju.

Uzasadniona konieczność redukcji emisji zanieczyszczeń powietrza jest już oczywistym zagadnieniem. Do spełnienia dopuszczalnych norm koncentracji pyłu zawieszonego jeszcze daleka droga. Obrany kierunek walki z zanieczyszczeniami powietrza przez eliminacje palenisk indywidualnych jest słuszny i potwierdza to wysoka jakość powietrza na Czarnej Górze. Zrealizowana tutaj inwestycja jest zero emisyjna przez zastosowanie ogrzewania opartego na prądzie i gazie nie wspominając o termoizolacji. Nie wdając się w dalsze szczegóły, Sienna i zlokalizowany tutaj Resort Czarna Góra są gwarancją wypoczynku w czystym górskim powietrzu, a panujące tu warunki bioklimatyczne dodatkowo hartują organizm.

Autor: dr Jakub Krzeszowiak

Dodano dnia: 20 listopada 2018 r.