Język:
Znajdź nas na:
switcher

Wrzesień w Strefie Czystego Powietrza

Za nami już wakacje, przed nami na szczęście słoneczny wrzesień. Warto ten czas wykorzystać na naładowanie „akumulatorów” przed nadchodzącą jesienią.

Jesień w wielu regionach polskich jest powiązana z istotnym wzrostem poziomu zanieczyszczeń powietrza, jest to początek sezonu grzewczego często powiązanego z warunkami inwersji termicznej (ciepłe powietrze jest wyżej, a chłodne niżej – efektem tego dym z palenisk nie uchodzi w wyższe partie atmosfery, a zostaje na poziomie naszego miejsca zamieszkania). Takie warunki przy obecności jesiennej mgły prowadzą do powstania tzw. smogu (ang. smog – „sm” – smoke (dym) i „og” – fog (mgła), czyli połączenia dymu z mgłą.

Na szczęście okres ten przed nami, a nawet kiedy on nadejdzie pamiętaj, że w Resorcie Czarna Góra niezależnie od pory roku można cieszyć się krystalicznie czystym powietrzem. Dodatkowo słoneczne wrześniowe dni pozwolą złapać słońce w naszym punkcie bioklimatycznym i poleniuchować na łonie natury. Zadbaj o swoje zdrowie i samopoczucie – zarezerwuj pobyt !

Opis punktu bioklimatycznego

Leżaki w punkcie bioklimatycznym

Tablica z codziennym raportem jakości powietrza 

Dodano dnia: 6 września 2018 r.