Język:
Znajdź nas na:
switcher

Zimowe spacery w górach

Górskie wędrówki to wyjątkowo atrakcyjny sposób na spędzanie wolnego czasu w Sudetach. Zdecyduj się na górski marsz w Strefie Czystego Powietrza. Szybko poczujesz rześką ulgę, szczególnie zimą, gdy w mieście panuje uciążliwy sezon grzewczy.

Zacznij do Luxtorpedy

Nowoczesna kolej Luxtorpeda zapewnia szybkie i komfortowe dotarcie na szczyt Czarnej Góry. Okolice górnej stacji wyciągu to idealna lokalizacja na rozpoczęcie pieszych wędrówek w Strefie Czystego Powietrza. Tuż przy górnej stacji znajduje się punkt bioklimatyczny Strefa Czystego Powietrza o którym więcej możesz przeczytać tutaj.

          


Pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa

Dostępność i różnorodność szlaków zadowoli najbardziej wybrednych zwolenników pieszych wycieczek. Dostępne trasy różnią się stopniem trudności i długością, ale praktycznie każda gwarantuje  malownicze widoki i pozwala na relaksujący aktywny wypoczynek w otoczeniu przyrody. Warto pamiętać że wybierając się zimą na szlak należy posiadać odpowiedni strój, latarkę i mapę a w przypadku dużej ilości śniegu rakiety śnieżne lub raki.

Pamiętaj aby nie lekceważyć gór i poruszać się tylko po wyznaczonych szlakach oraz wrócić z wycieczki przed zmrokiem. Aktualnych informacji o szlakach najlepiej szukać na stronie lokalnego oddziału GOPR.